Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : FC Fiasco 3 : 5

21. 4. 2011

Sokol Žerotín : FC Fiasco 3 : 5 (0 : 1)

V 16. kolem hostili žerotínští na své půdě mužstvo FC Fiasko Domácí vyslali do utkání tuto sestavu: Tomas – Prcek, Leoš, Jarda – Feri, Kuře, Dux. Omluveni byli Johhy, Robson a Třepi.
 
Po úvodním hvizdu rozhodčího Pitka bylo hned zřejmé, že na žerotínský plácek přijelo koncentrované a silné mužstvo soupeře. Svou tvrdou a agresivní hrou znemožňovalo domácím kombinovat a vytvářet si příležitosti.V první velké příležitosti se ale objevil Kuře, který však svoji šanci nezužitkoval ku prospěchu domácích. Hosté se nenechali zahanbit a kontrovali neméně nebezpečnou situací, kterou musel likvidovat až Tomas v brance. Za dalších pár minut opět zahrozili domácí, ale bohužel to byla na značnou část první poloviny jejich poslední vážná šance. Skončila nepřesnou střelou mimo tyče. Do protiútoku se tak vydali hosté, kteří dotáhli svoji akci do úspěšného konce, když jejich útočník zpracoval přihrávku ze zadních řad, umě se uvolnil a přízemní střelou překonal domácího brankáře. 0:1. Domácí se nemohli dostat do tempa. Jejich přihrávky postrádali přesnost a na nerovném terénu nebyli dobře zpracovatelné. Hostům jejich úvodní branka vlila lehkost do žil. Neustále nebezpečně kombinovali a nebýt pozorného Tomase, mohlo skóre do poločasu narůst o více než jednu branku.
 
Druhou půli začali žerotínští snahou o korekci skóre, ale nebylo jim přáno. Opět vázla kombinace a nebyli schopni na FC Fiasco nic vymyslet. Přišel tedy trest v podobě druhé branky do jejich sítě. Po pěkné kombinaci zakončoval jejich útočník téměř do prázdné klece. Nervozita na straně domácích narůstala. Zejména Leoš nesl špatnou hru domácího celku špatně a jeho výbuchy nespokojenosti nedodali domácím borcům na klidu ke hře. Tento stav bohužel korunoval zmíněný hráč faulem na pronikajícího útočníka hostů v Tomasově vápně a následoval pokutový kop. Hosté s přehledem proměnili a skóre narostlo na 0:3. Žerotínským se v druhé půli nedařilo zhola nic. Museli hru otevřít a hosté vzniklých mezer a výpadků nebezpečně využívali. Když potom po faulu domácích zahrávali přímý kop, který nešťastně domácí obránce tečoval za záda Tomase, narostlo skóre zápasu na hrůzostrašných 0:4. S tím už opravdu museli domácí něco dělat! Zjednodušili proto hru a šance se dostavili. Nejprve se Feri a po něm v zápětí Leoš ocitli ve slibné šanci, ale oba zaváhali. Domácím se přece jen podařilo zkorigovat nepříznivý stav, když se do listiny střelců zapsal opět Jarda, který je zatím velkým přínosem pro mužstvo domácích. Co zápas, to minimálně jedna branka. 1:4. Hosté se v následných minutách již tolik netlačili vpřed a soustředili se na bránění dobrého stavu zápasu. Žerotínští se snažili a dokázali přeci jen vsítit další branku na 2:4. Fiasco však stále hrozilo nebezpečnými brejky, které jen se štěstím pro domácí nedokázalo využít. Bohužel jen na chvíli. Další minuty přinesly opět zaváhání domácí obrany a už to bylo zase o tři. 2:5. Žerotínští bojovali, ale dnes jim nebylo přáno. Rozjeli se až příliš pozdě, a tak už jen stačil Leoš uzavřít výsledek lehce tečovanou střelou na 3:5. Hosté si konec zápasu pohlídali a zaslouženě si odváží ze Žerotína dva body za výborný výkon, kvalitní hru a bojovnost.
 
Domácí nepředvedli dobrý výkon a mohou tak být rádi alespoň za ty tři branky, které dokázali vsítit, za snahu a bojovnost ve druhé půli, byť přišla příliš pozdě. Uvidíme, jak se jim povede v dalších zápasech, ale určitě bude třeba se zlepšit ve všech směrech hry.