Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Pohořany : Sokol Žerotín 3 : 5

22. 11. 2010

Sokol Pohořany : Sokol Žerotín 3 : 5 (1 : 1)

V závěrečném kole jelo naše mužstvo na zápas na výše položené hřiště s šotolinovým povrchem do obce Pohořany, kde se mělo utkat s nositelem stejného názvu mužstva, jako má náš celek, tedy z místním Sokolem. Žerotín se na poslední zápas podzimu náležitě připravil, určitě tomu napomohlo i závěrečné posezení, které se konalo v pátek, a kde se probrala taktika a účast jednotlivých aktérů. Je nutno dodat, že závěr sezóny některým pomohl i k uzdravení a doléčení všech šrámů, a Sokol tak mohl postavit silný mančaft s kompletní pětkou a navíc se třemi hráči na střídání. Luxus v podobě tří střídajících hráčů se Sokulu v této sezóně moc nedařil, a bylo jen dobře že na poslední zápas to vyšlo a mohl tak věřit v plný bodový zisk. Mužstvo z Pohořan, i když má nevyrovnané výsledky, však nebyl, jak jsem se i na vlastní kůži přesvědčily, jednoduchým soupeřem. Žerotín nastoupil v sestavě: Tomas – Leoš, Třepi, Robson, Prcek – Johhy, Indián, Kuře.

První poločas začal v celkem svižném tempu, oba celky se snažily o rychlé zakončení a jen nepřesná střelba, nebo finální přihrávka, ke gólu nevedla. V první dobré, ale těžké příležitosti se sám před brankou vyskytnul Kuře, ale bohužel nedokázal trefit míč, a ten jen tak putoval za postranní čáru. V druhé šanci hostů se zjevil opět Kuře, který po přihrávce Leoše, opět nedokázal dobře zamířit a zahodil tak svou druhou příležitost v tomto zápase. Hosté se nakonec ale dočkali úvodní branky, to když Prcek na polovině potáhl míč, přihrál jej Indiánovi, a ten z první naservíroval přesnou přihrávku nabíhajícímu Třepimu, který na dvakrát usměrnil balón do domácí klece. Inkasovaná branka domácí, trošku nakopla a začali se více tlačit do zakončení, v některých případech jim k tomu dopomohla i špatmě organizovaná hra Žerotína, který se nedokázal včas zformovat do obranného bloku. Jedna z těchto příležitostí nakonec domácím vyšla, kdy po brejku a náhodně odražené střele od tyče, dorážel sám jeden z domácích borců do odkryté branky hostů. Domácí, kteří měli na střídačce připraveny také tři hráče se v prvním poločase dostávaly jen do střeleckých příležitostí, ale bohužel pro jim chyběla větší přesnost a klid v zakončení, vyloženou šanci si ale domácí za první poločas nevytvořily, nebýt až té, do které je svým špatným postavením pustil hostující Sokol. Poločas tedy skončil nerozhodně 1 : 1.

Druhý poločas začali lépe hosté ze Žerotína, kdy po jednom ze soubojů, vybojoval míč na polovině hřiště Třepi, krátce jej potáhnul a přihrávkou před pokutové území Pohořan vyzval ke skórování Prcka, který se v dobré příležitosti nemýlil a nekompromisně zavěsil. Domácím se ale podařil výsledek dokonale otočit, nejprve opět využili rychlého brejku ke srovnání stavu, a následně jim po nevinném autovém vhazování věnoval branku Tomas, jinak v této sezóně výborně chytající, který si sám usměrnil balón do vlastní branky. Skóre bylo pro Žerotín nepříjemné a na jejich kopačky se postupně vkrádala nervozita v podobě nepřesných přihrávek a zakončení. Ale nakonec se štěstí přece jenom přiklonilo na stranu hostujícího celku, kdy nejprve povedenou střelou zpoza obránců vyrovnal Leoš a asi dvě minuty po vyrovnání po faulu domácích na nabíhajícího hráče Žerotína, zahrávali hosté přímí kop, je nutno dodat, že domácí po taktické stránce přímé kopy na svou branku v tomto zápase dokonale nezvládli, k rychlé rozehrávce se odhodlal Prcek, na hranici pokutového území našel Leoše a ten přízemní střelou k pravé tyči nedal gólmanovi šanci. Domácí se po obdržené brance obořili na rozhodčího, ale bohužel pro ně neznají pravidla a za to zaplatili. Sokol Pohořany tento moment vyburcoval k náporu a ke snaze o rychlé vyrovnání, proto také otevřeli hru a tím umožnily Žerotínu hru na brejky. Po jednom z brejků byl opět těsně před pokutovým územím ze zadu faulován Leoš, rozhodčí po právu udělil domácímu beku žlutou kartu a na řídil přímý kop. K rozehrávce se opět postavil Prcek, a bylo jen na něm koho si vybere k finální přihrávce, jelikož si mohl vybrat, hned ze dvou možností, protože domácí postavili zeď ze čtyř hráčů, a tím zůstali hosté v pokutovém území nehlídáni, poslal nakonec finálku na Leoše a ten završil svůj hatrick a dokonalý obrat Žerotína v zápase se Sokolem Pohořany. Asi po jedné minutě rozhodčí zápas ukončil. Někteří hráči domácích to bohužel neunesli a po zápase odmítli i tradiční sportovní gesto v podobě podání si ruky se soupeřem. Žerotín, ale odjížděl z Pohořan nadmíru spokojen se dvěma body s dobrým umístěním v tabulce, kterým je po dlouhé době zase ve třetí lize čtvrté místo, jen se dvou bodovou ztrátou na post zajišťující postup do druhé ligy. Doufejme, že na jaře bude Žerotín pokračovat v podobných výkonech jako na podzim, a i s uzdravenými marody, kteří se snad dají v zimní pauze dohromady.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poslední a stál za to..

(Leoš, 23. 11. 2010 10:02)

Zdarec, tak ten poslední zápas fakt stál za to. Dodřený jsem po tom posledním zákroku domacího blázna jak malý dítě. Spát jsem musel jenom na jedné straně, aby to nepobraly peřiny. :-) Jinak jsme ten konec zvládli celkem slušně. Ovšem na jaro se musíme dát dohromady a trochu vylepšit obrannou statistiku. Když musí obránci hrát v útoku, nestačí potom tak dobře bránit, :-). Ale určitě to půjde. Jo, a stojí mě to hodně. Za ten třetí hattrick v sezoně už nemám tolik slivovice, tak vám bude muset stačit bonboniéra. :-)