Jdi na obsah Jdi na menu

LBT Rotor : Sokol Žerotín 1 : 5

6. 6. 2011

LBT Rotor : Sokol Žerotín 1 : 5 (0 : 5)

V desátém jarním kole, vyráželo naše mužstvo na zápas do Bohuňovic, kde se mělo utkat celkem LBT Rotor. Sokol v posledních zápasech prokazuje slibný nárůst formy, který podporoval vynikajícími výsledky v posledních zápasech, tudíž se naskýtala myšlenka, jak si poradí s druhým mužstvem v tabulce. Ve vyprahlém sobotním dopoledni se Sokol sešel v sestavě: Johhy- Třepi, Jarda, Prcek-Robson, Cvrček, Leoš, zbylý registrovaní se již před zápasem omluvili.

Po úvodním hvizdu rozhodčího a velice krátkém seznamovaní se soupeřem a povrchem se Sokol dostal do úvodní šance, kterou po zdařilé kombinaci Leoše a Jardy posledně jmenovaný s přehledem zakončil, tento moment byl z pohledu hostů velice důležitý, zklidnili hru a začali předvádět pohledný fotbal s rychlými přechody do útoku do soupeřovy rozhozené obrany, v některých momentech se dokonce dařila kombinace na jeden dotek, která ve dvou případech končila góly v síti domácích. Zkazky domácích před zápasem o brankovém přídělu na účet Žerotína, vzaly tedy rychle za své. Rotoru nevycházelo zhola nic, jejich hráči nebyli schopni dostat k jakémukoliv zakončení, nebo alespoň pohledné kombinaci, veškerá jejich snaha končila na pozorné defenzivní činnosti celého mužstva hostů. Další branku přidal po totálním rozebrání domácí obrany a přihrávce Třepiho Robson, který tak započal cestu za svým dalším hattrickem v kariéře. Mezitím se Sokol dostal k několika dalším střeleckým pokusům, které končily na tyčích soupeřovy branky. Za zmínku stojí Prckem nastřelené břevno, a to když se z vlastní poloviny pokoušel přehodit domácího gólmana. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat a po jednodotykové kombinaci a přihrávce Leoše zakončil Třepi. Stav 3:0 pro hosty poslal domácí do kolen, ale ze strany hostí to však nebylo z daleka vše, další dva přesné zásahy postupně přidal Robson, který využil přesných přihrávek a bojovnosti agilního Cvrčka. Poločasový výsledek 5:0 byl z pohledu Žerotína naprosto zasloužený, domácí se dostali pouze k jediné přesné střele na hostující klec, se kterou si však poradil Johhy.

Do druhého poločasu nastoupili domácí s odhodláním provést něco pro ně s nepříliš povedeným stavem zápasu. Alespoň hru a tempo se domácím podařilo vyrovnat, ale ke kýženému gólu jejich snaha dlouho nevedla. Čestný a jediný úspěch se domácím podařil po jednom z rohů, kdy hostující obrana špatně pokryla soupeře a domácí útočník přehlavičkoval vyběhnuvšího gólmana Žerotína. Sokol v druhém poločase polevil, ale i přesto si vytvořil několik dalších výhodných příležitostí, které bohužel pro hosty a bohudík pro domácí zůstaly nevyužity. Kdyby Žerotínští hráči přistoupili k zakončení stejně zodpovědně jako v první půli, byl by účet domácích zatížen dvouciferným přídělem, příležitostí k tomu jistě bylo dostatek. V tomto zápase hosté potvrdil stoupající formu, doufejme tedy, že takto dokončí zbývající tři kola a zakončí sezónu ve třetí lize krásným umístěním na pokud možno nejvyšších příčkách tabulky. V dalším kole přivítá Sokol na domácím place celek 1.FC Hombok, kterému má jistě za podzimní příděl co vracet.