Jdi na obsah Jdi na menu
 


HAMMERS 01 : Sokol Žerotín 3 :3

26. 8. 2010

HAMMERS 01 : Sokol Žerotín 3 : 3 (2 : 1)

V úvodním kole nového ročníku futsalové ligy zajíždělo mužstvo žerotínských na novou, neznámou půdu mužstva Hammers 01 do Slavonína. Tam je čekal umělý trávník, který však doznal úprav po nedávném přívalu vody. Dosti zagumovaný povrch nasvědčoval o opravách této jinak skvěle provedené umělky. Žerotínští dorazili ve značně prořídlé sestavě Johhy – Prcek, Leoš – Feri, Indián, když se z pracovních, dovolenkových a zdravotních důvodů postupně omluvili Třepi, Robson, Tomas, Kuře a Cvrk.

V úvodu první půle bylo na obou mužstvech znát, že se seznamují s povrchem a hrou soupeře. Hammers dali znát své technické zaměření hry, které i žerotínským nebylo proti srsti. Hrálo se tak převážně ve středu hřiště. Postupem času se obě mužstva osmělila a vytvořila si pár slibných šancí, které však zatím obrany na obou stranách utnuly. První akci stojící za zmínku si vypracovali hosté, když si na přihrávku Prcka naběhl Feri, svoji střelu však vyslal nad branku domácího brankáře. Po další akci vybídl Leoš k zakončení vysunutého Prcka, a ten šanci levačkou proměnil  v úvodní branku. 0:1. V zápětí promluvili i Hammers. Několika kombinacemi se dostali před branku hostů, jejich zakončení však skončilo mimo nebo jen na tyči. Cca v desáté minutě se však již skóre měnilo. Domácí využili možnosti střídání ( na straně žerotínských nebyl nikdo ), a po narážečce čerstvých hráčů před brankou vyslal jejich útočník křižnou střelu do odkryté části branky. Johhy bohužel neodhadl své postavení a ulehčil střelci pozici, když stál mimo. 1:1. Žerotínské to však neodradilo od jejich kombinací a dostávali se do šancí. Jejich přihrávky přes celou šířku hřiště na domácí platily. Začínalo se znovu. Žerotínští dobře bránili a v průběhu první půle nebylo zatím znát jejich fyzické vyčerpání z nemožnosti střídat. Domácí se tlačili do dalších šancí, které však zastavovala obrana hostů a okamžitě vyrážela podpořit útočící dvojicí Feri, Indián. Do poločasu se domácím přece jen povedlo vstřelit ještě jednu branku. To když Johhy v brance hostů neodhadl situaci a zbytečně vyběhl z branky napadat domácího útočníka. Ten včas posunul míč do tandemu nabíhajícímu spoluhráči, který s přehledem posunul míč do odkryté branky. 2:1. Tímto výsledkem skončil první poločas.

Do toho druhé vstupovali žerotínští se snahou zkusit alespoň vyrovnat nepříznivý stav a pokusit se ho udržet. Opakovanými výpady se o to snažil hlavně aktivně hrající Leoš, který ve dvojici spolu s Ferim zaměstnávali obranu a brankáře domácích. Jejich snažení bylo korunováno, když na střelu-přihrávku Prcka pohotově zareagoval Leoš a ve skluzu tečoval míč do odkrytého rohu branky domácích. Brankář nestačil ani zareagovat. 2:2. Od té doby se žerotínští soustředili na obranu, ale jejich rychlé přechody do brejků pokračovaly. Postupně se však také dostavovala únava. Domácí využívali trpělivé kombinace a díky technickému pojetí na obou stranách se zápas přihlížejícím divákům musel líbit. Však to také dávali najevo oběma mužstvům potleskem za pohledné akce. Domácí opět promluvili do skóre. Zhruba dvanáct minut před koncem druhé půle využili zaváhání v koncovce hostů a z protiútoku po zle rozehraném rohu zakončoval jejich útočník vedle levé nohy vyběhnuvšího brankáře hostí. 3:2. Žerotínští tak museli opět dotahovat. Vyždímali se však v závěru k velkému ataku, který proměnili opět po kombinaci Feri-Leoš, kdy posledně jmenovaný razantní střelou z pravé strany ke vzdálenější tyči prostřelil brankáře hostí. 3:3. Brankové hody jak má být! Jak se blížil konec zápasu, tempo uvadalo na obou stranách. Za zmínku však stojí tvrdá střela hostujícího beka, která vystrašila Johhyho v brance hostí, skončila však těsně mimo. Zhruba čtyři minuty před koncem mohli žerotínští přeci jen otočit stav zápasu na svoji stranu. To když zahrávali přímí kop cca z deseti metrů od branky. Míč si postavil Leoš a prudkou točenou střelou kolem zdi orazítkoval levou spojnic branky Hammers. Míč však skončil pár centimetrů na břevně, odkud se odrazil před čáru a ven z vápínka. Tam již pozorný obránce hostí míč uklidil do bezpečí. Byla to pěkná tečka za vyrovnaným zápasem.Rozhodčí Kenša pak už jen počkal až mu doběhne časomíra na světelné tabuli u poloviny hřiště a zápas ukončil.

Obě mužstva musela být s dělbou bodů spokojena, domácí proto, že před koncem neinkasovali, hosté za odehraný zápas ve čtyřech v poli. Výkon žerotínských byl sympatický a škoda tedy menší účast hráčů. Kdo ví, jak by zápas dopadl při dostatečném poštu mužů nejen v poli, ale i na střídačce v jejich týmu.

V dalším zápase hostí žerotínští na svém stadionu 4.9. od 10:00 Blesk Hlušovice. Uvidíme, zda ve výborném výkonu budou pokračovat.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrý úvod

(Cvrk, 1. 9. 2010 8:55)

Dle popsané reportáže to musel být opravdu konečně kvalitní a kombinační fotbálek a ne okopávaná jak se často stávalo v minulých sezonách. Velký dík všem obětavcům, kteří museli odehrát celý zápas bez vydechnutí a získali navíc na půdě soupeře první bod do tabulky v nové sezoně. Mějte se a čauvec v sobotu.

Dobrý body z venku

(Třepi, 31. 8. 2010 20:04)

Zdarec, tak vstup do sezóny celkem vyšel, na to že jste hráli bez střídání tak je to super výsledek, jak píše Leoš v reportáži, kdyby bylo víc lidí mohly se získat na úvod i body 2, jen tak dál a uvidíme se v sobotu na domácím zápase.