Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC Fiasco : Sokol Žerotín 2 : 2

12. 9. 2010

FC Fiasco : Sokol Žerotín 2 : 2 (1 : 0)

Ve třetím kole podzimu, jelo naše mužstvo na premiérový zápas do Holice, kde se utkalo s domácím celkem FC Fiasco. Očekávání kvalitního povrchu bylo veliké, ale po zhlédnutí hřiště, jeho velikosti, kvality a hlavně přehlednosti postranních čar zůstalo vše za očekáváním. Teď k samotnému zápasu, kde Sokol nastoupil v sestavě: Prcek-Třepi, Leoš, Feri-Robson, Indián, Cvrček, z různých důvodů, jak zdravotních tak i rodinných (že Johhy ) se omluvili další stabilní členové Žerotínského kádru. Zejména otázka brankáře pro tento zápas byla velice důležitá, protože oba stabilní gólmani byli mimo hru, a tak ještě těsně před výkopem se hodně diskutovalo o tom kdo se role brankářské jedničky ujme. Nakonec se toho zhostil, nutno však dodat bravurně, Prcek.

Zápas tedy začal, první oťukávání se a seznamování s novým terénem chvilku trvalo, ale i tak hned v úvodu zápasu si oba celky vytvořily několik střeleckých, bohužel nepřesných pokusů. Na málem hřišti vázla především kombinace obou celků, domácí pozorně bránily a vyráželi do protiútoků a hosté se zase snažily dostávat na dostřel domácí svatyně postupnou kombinací. Hosty v několika slibných příležitostech domácího Fiasca podržel svými zákroky Prcek, a bylo hned jasné, že pokud nastane někdy v budoucnu situace s nedostatkem brankářů, víme koho do branky postavíme. Teď k první brance, která bohužel skončila v hostující svatyni. Domácí rozehrávali rohový kop, který Sokol nedokázal náležitě pokrýt a domácí hráč, který zůstal trestuhodně neobsazen na hranici pokutového území se štěstím a teči obránce Leoše prostřelil brankáře Prcka. Stav zápase byl tedy 1:0 pro domácí a hostům nezbývalo nic jiného, než se pokusit o rychlé vyrovnání, to se jim bohužel do konce prvního poločasu nepodařilo, i když měli několik vyložených příležitostí ke skórování.

Druhý poločas začal snahou Žerotína o rychlé vyrovnání a pokud možno otočit zápas ve svůj prospěch. V zápase se objevilo i několik zákroků, při kterých se dosti zajiskřilo, někteří hráči si z utkání určitě odnesli několik šrámů. Ale bohužel fotbal někdy bolí a s tím se musí na hřišti vyrovnat obě strany, a určitě platí, že když rozdávám, tam musím umět i přijmout, týká se to hlavně hráčů Fiasca, kteří se po svých, podle nich čistých zákrocích tvářili jako že se nic nestalo, ale na druhou stranu, když už i Žerotín trochu přitvrdil tak se na rozhodčím dožadovali potrestání soupeře. Nechme fauly stranou a věnujme se opět dalším brankám a situacím, o kterých by se dalo ještě dlouho diskutovat. Nejprve k vyrovnání Sokola, po ose Leoš, Robson, kteří si vyměnili míč na polovině, posledně jmenovaný míč potáhl podél levé strany a přesnou přihrávkou našel před brankou domácích Feriho, který už neměl problém zavěsit. Po vyrovnání se začal Žerotín tlačit víc do útoku ve snaze obrátit stav utkání ve svůj prospěch. Mohlo se mu to podařit i dříve, pokud by se rozhodčí, nebál nařídit pokutový kop, kdy byl hostující Leoš v jasné šanci podkopnut ze zadu domácím bekem, bohužel i k nepochopení přihlížejících zůstala píšťalka sudího němá, jen hráči Fiasca samozřejmě tvrdili že to nic nebylo, jak jinak. Ale i přes tuto křivdu se Sokol dočkal, po autovém vhazování Feriho a důsledném počínání Cvrčka v pokutovém území si domácí borci vsítili vlastní branku a pomohli tak Žerotínským k vedení. Poté se hra víc vyrovnala a domácí se snažily o vyrovnání, bohužel pro hosty se jim to podařilo asi 5 minut před koncem kdy Žerotín opět nepokryl nabíhajícího hráče ze středu hřiště, který přesnou přízemní střelu uklidil míč k pravé tyči Prckovi branky. Zápas tedy skočil 2:2 a zejména hosté nemůžou být s dělbou bodů spokojení, jelikož ke skórování měli víc jasných příležitostí. V Dalším kole přivítá Sokol v sobotu v 10.00hod. na domácím plácku mužstvo Mix Junior, tak tedy doufejme v další zisk nejméně jednoho bodu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...zase nic !

(Leoš, 13. 9. 2010 20:30)

Zdarec borci, tak zase další zápas, kdy jsme nedokázali proměnovat vyložené šance. Soupeř víc než hratelný. Musíme zapracovat na proměnování šancí. Do nich se dostáváme, ale ta koncovka!! Jinak nemám zatím vůbec strach z té naší skupiny. Uvidíme, co nás potká dál..., ale snad se s tím nějak poperem. Jenom ta docházka, ta se začíná nějak zadrhávat!!! Uvidíme v sobotu doma na domácím place.

Škoda ztráty bodu

(Cvrk, 13. 9. 2010 16:26)

Nevím co dodat k výstižné reportáži snad jen to, že sme rozhodně měli v tomto zápase na víc než remízu, ale to všichni kdo tam byli musí vědět. Jinak mám kotník jak bambuli a doktor mi zakázal na tři týdny fotbal. Uvidím v sobotu zatím leduju a sleduju jak modrám...