Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benfica Lašťany : Sokol Žerotín 1 : 2

10. 10. 2010

Benfica Lašťany : Sokol Žerotín 1 : 2 (1 : 2)

V dalším kole podzimní části futsalové ligy zajížděli žerotínští opět po čtrnácti dnech na horkou půdu do Bělkovic-Lašťan. Tentokrát je hostilo druhé mužstvo z této bašty, Benfica Laštany. Hosté nastoupili v sestavě: Tomas – Feri, Prcek, Leoš – Indián, Robson. Chyběli již známé už skoro neznámé tváře. Kuře, Dux, Třepi, Johhy a zraněný Cvrk. Sestava okleštěná, jen s jedním střídajícím se jela poprat o další případné body.

První půle začala vzájemným oťukáváním, které však nemělo dlouhého trvání. Po pár minutách se do sebe mužstva již pořádně zakousla a dostala se do tempa. Hosté se snažili přízemní kombinací přehrávat domácí, kteří ale bedlivě bránili a snažili se hru opětovat. Do první šance se ale dostali borci ze Žerotína, kdy po výměně z první z nohy na nohu Feri – Leoš – Robson posledně zmiňovaný prověřil pohotovost domácího gólmana v brance nepříjemným zakončením. Ten byl však pozorný. Hra pokračovala převážně ve středu hřiště, kde docházelo k zakládání akcí na obou stranách. Domácí zahrozili po několika kolmých přihrávkách střelami buď těsně vedle nebo do připravené náruče Tomase. Byli to však chlapci z Benficy, kteří otevřeli po rohovém kopu skóre zápasu. Zahrávaný prudký, těsně nad zemí letící míč hostující Tomas v brance lehce nadzvedl, přímo ale na koleno nabíhajícího útočníka domácích, který zakončil pod břevno do brány hostí. 1:0 pro Benficu. Hosté však nejevili známky beznaděje a zakousli se do domácích ještě s větší vervou. Jejich už zmiňované přízemní kombinace dělali dále domácí obraně problémy. Postupně se v šancích vystřídali Robson, Indián a Feri. Také Leoš se několikrát pokusil zakončovat ze střední vzdálenosti po narážečkách s Prckem, chyběla ale větší přesnost. Žerotínští se však dočkali vyrovnání. Po ještě neproměněné obrovské šanci Indiána, který se po přihrávce od Leoše ocitl sám před odkrytou brankou, ale bohužel doklepl míč mimo tyče, o minutu později skóroval sám Leoš. Prcek bleskově rozehrál outové vhazování, na které si před branku naběhl Leoš a hlavičkou do protipohybu brankáře rozvlnil síť. 1:1. O pár minut žerotínští dokonali obrat. Po výměně míče v rohu hřiště mezi Robsonem a Leošem prostřelil Robson nedůslednou obranu domácích a nechytatelnou střelou k tyči rozvlnil síť za domácím brankářem podruhé. 1:2. Následovala poločasová pauza.

Do druhé půle nastoupili domácí zostra. Jejich snaha po vyrovnání byla znát. Hosté ze Žerotína však už nevyráželi zbytečně do útoku a snažili se pozorně bránit. Soustředili se na rychlé protiútoky, které byli velmi nebezpečné. Nedařilo se jim ale v koncovce. Domácí brankář čaroval. Když už se zdálo že bude překonán, zastoupilo ho štěstí v podobě tyče. Domácí měli několik šancí při střelách z menší vzdálenosti, ale ty byli vždy nějak zablokovány obranou žerotínských. Druhý poločas měl výbornou úroveň a bojovností překonával ten první. Nehrálo se sice v rukavičkách, ale rozdíl oproti předchozímu zápasu na této půdě byl radikální. Vše bylo fotbalové. Bránění obránců a tvrdost, ale férovost zákroků. Došlo tak snad jen ke dvou zásadním tvrďárnám, po jedné na každé straně. Žerotínští se dál snažili z protiútoků, po nevydařených kombinacích domácích před brankou, zakončovat své šance, ale stále jim nebylo přáno. Zápas se tak nachýlil ke konci. A když ani na jedné a druhé straně nedokázala mužstva využít svých příležitostí, mohl rozhodčí p. Zmrzlý ukončit tuto bitvu svým hvizdem.

Vítězný zápas pro hosty ze Žerotína byl i velmi dobrým výkonem domácích, byť ztratili body. Takhle výborný zápas na obou stranách jistě ani jednou mužstvo dlouho nehrálo. Už teď se můžeme těšit na jejich další duel, tentokrát na půdě v Žerotíně. Doufejme, že bude stejně kvalitní jako byl tento.

Žerotínští hostí v dalším zápase na svém stadionku mužstvo Inter Šternberk, které vévodí tabulce 3.ligy B. Uvidíme, zda kvalitní výkon dokáží zopakovat v sobotu 16.10. od 10:00.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář