Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zora Club : Sokol Žerotín 0 : 7

7. 9. 2009

 

Zora Club : Sokol Žerotín 0 : 7 (0 : 1)

Ve druhém kole nového ročníku futsalové ligy zajíždělo mužstvo Žerotína za celkem Zora Club, které hraje své zápasy v Olomouci na „sokolce“. Na vzájemné měření sil nemají žerotínští dobré vzpomínky, statistika vítězství hovoří jasně pro Zora Club. 

Vědomi si nepříznivé statistiky zápasů, ale o to více odhodláni tuto situaci poopravit, nastoupili hosté do zápasu s touto sestavou: Tomas – Prcek, Třepi, Leoš, Robson – Cvrček, Indián, Johhy. Z pracovních důvodů se omluvili Dux a Kuře. Dále ještě chyběl Feri.
Plni odhodlání, nastoupili žerotínští do zápasu velmi zostra. Hned po úvodní rozehrávce zatlačili mužstvo domácích do mírné defenzívy. Po cca dvou minutách hry a rychle rozehraném autovém vhazování Cvrčkem si na tento míč naběhl Robson a pohotovou tečí usměrnil míč pod břevno. Brankař domácích nestačil ani zareagovat. Po této brance se hosté dále tlačili do šancí, ale ve finální části a zakončení do branky, selhávali. Domácí se prezentovali v úvodu prvního poločasu opatrnou hrou a krátkými přihrávkami z nohy na nohu. Jejich přesnost však nebyla ideální, a proto obrana hostí neměla větších problémů. Za zmínku tak jen stojí dvě nebezpečné zakončení domácího útočníka, kdy jedna rána orazítkovala tyč branky a s druhou si Tomas poradil.
Čím víc se blížil konec prvního poločasu, tím víc byla nutnost proměnit šance na straně žerotínských. Jejich mírný tlak začal polevovat. Snad z důvodu bezradnosti v zakončení, snad s vidinou poločasové pauzy. Kdo ví. Domácí se zlepšenou hrou snažili o vyrovnání ještě v první půli. Jejich šance však končili opět nepřesnou přihrávkou nebo zlikvidováním šance pozornou obranou hostí. První poločas tak skončil 0:1 pro hosty.
 
Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva plna odhodlání. Domácí s předsevzetím vyrovnávací branky, hosté s přesvědčením, že některá s útočných akcí se už musí přece proměnit v druhou branku. Tentokrát začali lépe domácí, když jejich nejaktivnější hráč vyslal opět prudkou střelu na hostující branku. Ta však neměla potřebnou přesnost a skončila mimo.
To bylo zřejmě signálem pro hosty k mohutnému náporu. Několik krásných útočných akcí ještě s nepřesným zakončením utnula až dvojice Robson a Cvrček. Robson krásně posunul Cvrčkovi míč na kraji vápínka a ten se neunáhlil a v poklidu zasunul míč podél vyběhnuvšího brankáře hostí. 0:2. Od té doby kralovali žerotínští. Rychlé a nápadité výměny míče přes celou šířku malého plácku na sokolce nechávaly domácí v rolích statistů. Po jedné z dalších krásných výměn se ocitl na hrotu Třepi, kterému přesnou přihrávkou na pravou stranu posunul Cvrček a Třepi chytře přízemní střelou mezi nohy nedal gólmanovi šanci. 0:3. Následovali další nevyužité šance ze strany Johhyho a výpady provádějícího Leoše. Přišla však další branka. Po výměně míče v zadních řadách vyvezl vpřed mičudu Třepi a polostřelou či polopřihrávkou našel nabíhajícího Indiána, který lehkou tečí usměrnil míč k levé tyči. 0:4. Žerotínští ve druhém poločase opravdu předváděli kvalitní fotbálek plný nesobeckých výměn míče v poli a rychlými kolmicemi využívali zmatené hry domácích obránců k prosazení se do tutových šancí. Za zmínku však také stojí Johhyho obranný skluz, kdy po cca vteřině letu vzduchem čistě zastavil překvapeného útočníka domácích. Ten se zřejmě tohoto zákroku lekl a ještě upadl na Johhyho. Nutno podotknout, že tento zákrok byl zcela zbytečný, obrana hostů byla připravena. Obětavost Johhyho byla i pro ně překvapením.V další šanci se ocitl dříve zmiňovaný Johhy, který však na přihrávku od Leoše mezi nohama obránce nedosáhl a vyběhnuvší brankář domácích šanci zlikvidoval. Situace se však po pár minutách opakovala jako přes kopírák. Tentokrát už Leoš svou přihrávkou našel přesně Johhyho kladivo a to mohlo rozvlnit síť opuštěné branky domácích. 0:5. O pár minut přidal svoji druhou branku Indián, který zužitkoval přihrávku od Cvrčka a levou nohou zavěsil pošesté do sítě Zora Clubu. Svou výbornou hru v tomto zápase korunoval Cvrček, který již po několikáté vybojoval míč na domácích hráčích a přesnou přihrávkou na nabíhajícího Prcka mu umožnil uzavřít účet zápasu na 0:7. Hvizd velmi přesného rozhodčího ukončil povedené utkání ze strany žerotínských. Ti si zcela zaslouženě odvážejí dva body za vítězství a výměnou předali domácím plnou tašku obdržených branek.

Za výkon žerotínských „orlů“ je nutno poděkovat a smeknout za výbornou hru a pěkné branky v druhém poločase. Už teď se těšíme na další zápas, tentokrát na domácí půdě, kde v sobotu 12.9. od 10:00 hostí žerotínští mužstvo Dektrade. Vydrží jim herní a střelecká forma? Uvidíme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Konečně !

(Indián, 8. 9. 2009 21:57)

No konečně jsem se taky trefil , tak musím splnit , co jsem slíbil . Bečka bude , jen přemýšlím kdy . V sobotu musím odpoledne pryč . Tak někdo navrhněte , kdy by to tak nějak pasovalo všem . Pokud nebudu muset ráno v sobotu do práce , tak přinesu malý závdavek z meruněk ! Jinak byl to doopravdy od nás od všech dobrej výkon !!!

Paráda

(Třepi, 7. 9. 2009 14:57)

Není co dodat. Leoš to v reportáži shrnul přesně, konečně se hrálo tak jak se má, sice tam byly nějaké ty chybičky, ale na ty se při takové výhře lehounce zapomene. Doufám že v takovém fotbalu budeme dál pokračovat a potěšíme i fans v sobotu na domácím zápase. Čus

Byl to konzert

(Cvrk, 7. 9. 2009 13:30)

Všichni co hráli vědí o čem mluvím, týmová spolupráce a spousta krásných přihrávek bez sobeckého sólování rozhodla o naší krásné výhře, která těší o to víc, že se o ni zasloužili všichni hráči. Prostě se makalo tak jak je třeba a hrál se aktivní pěkný fotbal. Dík všem a držme společně toto tempo. Čus v sobotu.