Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Zora Club 5 : 0

10. 4. 2010

Sokol Žerotín : Zora Club 5 : 0 (2 : 0)

Ve druhém kole jarní části futsalové soutěže hostil Sokol Žerotín ve svém jarním premiérovém domácím utkání mužstvo Zora Clubu. Po nepříliš vydařeném vstupu do jarních bojů, kdy doplatili na nesehranost po zimní pauze, si však na hostující mužstvo borci ze Žerotína věřili. Žerotín nastoupil v sestavě Tomas – Feri, Prcek, Leoš, Třepi – Robson, Cvrček, Indián, Kuře a Johhy. V silné sestavě tedy chyběl jen Dux, Hosté přijeli s již známými tvářemi.

Výkop měli domácí a úvod jim vyšel dokonale. Ihned po rozhrání, tradičně dozadu, dostal míč Leoš a postupoval kupředu. Vyměnil si míč narážečkou se Cvrčkem a najednou byl za obranou hostí a sám postupoval zprava na brankáře. Počkal si na jeho pohyb a přízemní střelou ke vzdálenější tyči hned po pár vteřinách rozvlnil síť – 1:0. To žerotínské nabudilo. Jejich snaha po další brance však končila, jako minulý zápas, na zatím ještě ne zcela sehrané hře. I přesto měli více ze hry, hosty zřejmě rychlá branka v úvody vyvedla z míry. Po pár minutách se však i oni začali více osmělovat a snažili se kontrovat větší aktivitou v poli. Na druhé straně však opět zahrozili domácí. Ze slibné šance po ose Leoš – Kuře – Johhy však nebylo nic, neboť krásnou nahrávku Kuřete podél branky netrefil domácí útočník Johhy do odkryté klece hostí, ale jen pár centimetrů vedle. Vysloužil si za to také řádné bučení z řad domácích fandů. Vynahradil jim to však Robson, který vyraženou střelu Leoše nekompromisně poslal podruhé do sítě – 2:0. Hosté se snažili ještě do poločasu snížit, jejich střely z větší vzdálenosti ale branku domácích neohrozili. Poločas tak skončil domácím vedením o dvě branky.

Ve druhé půli se snažila Zora zlepšit hru vpřed, narážela však na pozornou hru zadních řad domácího celku. Prcek ani Třepi žádné nebezpečí před vlastní brankou nepřipustili a Tomas nemusel moc zasahovat. Na druhé straně znovu udeřilo. Po výpadech Feriho zahrávali domácí roh. Míč se po nebezpečné rozehrávce Cvrčka dostal k obránci hostů, který ho atakován Indiánem tečoval do vlastní branky – 3:0. Tlak žerotínských nedovoloval hostům aktivnější hru. Jejich ojedinělá snaha a občasné výpady byli včas zastavovány. Výjimkou bylo pár střel, které však neměly potřebnou přesnost nebo byly snadno zneškodněny Tomasem v brance. Zhruba dvanáct minut před koncem přichystal velmi aktivní a výborně hrající Cvrček brankovou možnost pro Kuře. Ten však jeho vybídnutí zakončil sice bombou na branku hostí, ale přesnost jeho střely nebyla dobrá. Byla odměněna v domácím sektoru fans hláškou: „ Ten mo oletěl“. Po pár minutách však již branka padla. To upravil na 4:0 Johhy, který hlavičkou zužitkoval přihrávku Cvrčka. Tato branka domácí definitivně uklidnila, a mohli se tak věnovat jen poklidnému dohrání utkání. Nepouštěli se do zbytečných akcí a snažili se držet míč na svých kopačkách. Na závěr utkání se ale skóre ještě jednou měnilo. To když Tomas dlouhým výhozem z branky za obránce hostů vybídl k zakončení Kuře. Ten zachoval klid a technicky zakončil po zemi k tyči. Závěrečný hvizd na sebe nenechal dlouho čekat.

Žerotínským se první domácí zápas povedl, přesvědčivě zvítězili po slušném výkonu celého mužstva. Je třeba však ještě zlepšit souhru v poli, absence na docházce během zimní přípravy se projevuje právě v přesnosti přihrávek a odhadu spoluhráčova pohybu a chování na hřišti.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Věřím v další body

(Třepi, 15. 4. 2010 9:48)

Leoš to napsal opravdu výstižně, doufám že v nastoupeném trendu budeme pokračovat i v pátek na sokolce a pokusíme se ještě vylepšit naši hru. V pátek na zápas nakonec dorazím, tak se mnou počítejte, dojdu rovnou z práce.

Doma to šlape

(Cvrk, 14. 4. 2010 10:18)

Pěkně sepsaná reportáž jen vystihuje, že máme opravdu chuť a sílu bojovat v každém zápase. Vždycky se nedaří jak by člověk chtěl, ale pevně věřím, že v dalším zápase na půdě hostí opět uspějeme. Takže v pátek... čus.