Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : OKL Team 5 : 0

12. 5. 2010

Sokol Žerotín : OKL Team 5 : 0 (0 : 0)

V sobotu 8. května čekalo mužstvo Žerotína další z domácích utkání. Kvůli lichému počtu účastníků 4. A skupiny to byl zápas po čtrnácti dnech. Domácí nastoupili opět v silné sestavě Tomas - Prcek, Leoš, Třepi, Robson - Cvrk, Johhy, Indián a Kuře. Chyběl Dux, který je momentálně plně vytížen stavebními povinnostmi na svém mrakodrapu. Hosté dorazili bez problémů s časovým odstupem a měli také dost času na zahřátí.

První poločas nepřinesl pěkný fotbal. Hosté očividně přijeli s defenzivní taktikou, kterou umocňovali pomalou rozehrávkou a touto hrou se jim podařilo domácí borce krásně uspat. Ti, místo toho, aby byli z pozice favorita aktivní, nechali se ukolébat a fotbal nevalné úrovně produkovali taktéž. Za zmínku stojí snad jen ojedinělá akce Robsona, který vybídl ke skórování Johhyho, ale ten do skluzu a následného usměrnění míče do odkryté branky nešel. Minuty ubíhaly, ale domácí se stále ne a ne prosadit. Hosté pomalou rozehrávkou přecházeli do protiútoků, ale jejich snaha končila předčasně. Buď na nepřesnosti, nebo na obraně domácího týmu. Vysvobozením tedy byl až hvizd rozhodčího, který ukončil první poločas.

Do druhé půle nastupoval domácí Žerotín se snahou prosadit se a konečně hrát svoji hru. Domluva mezi hráči o poločasové pauze zřejmě zabrala. Žerotín zrychlil hru a kolmými přihrávkami se snažil prosadit z krajů přes obranu hostujícího OKL Teamu. I když souhra stále trochu vázla, podařilo se domácím skórovat poměrně brzy. Robson rozehrál roh na Leoše, který stál zády k brance na hranici vápínka. Posunul si míč trochu vedle sebe a patičkou k překvapení všech a hlavně ztuhlého brankáře poslal míč k pravé tyči. 1:0. Tato branka vlila do žerotínských bojovnou krev. Hra se nedala srovnávat s hrůzou, kterou předváděli v první půli. Druhá branka na sebe nedala dlouho čekat. Po faulu na pronikajícího útočníka kopali domácí přímý kop z cca patnácti metrů. K míči se postavil Třepi a rozehrávkou vlevo nabídl míč ke střele Leošovi. Ten volil technické zakončení levou nohou a poslal míč přízemní střelou tentokrát k opačné tyči. 2:0. Hosté se sice snažili si po této brance vytvořit nějakou příležitost, ale vždy skončili na pozorném Prckovi a Třepim, kteří jejich šance zastavovali v dostatečné vzdálenosti před Tomasem v brance. Žerotínští tak opět mohli přidat další branku. Po bleskově rozehraném vhazování Třepim si Robson přikryl z pravé stany míč před obráncem a ze tří metrů nedal brankáři hostů šanci. Střela pod víko znamenala změnu skóre na 3:0. Zápas se hrál tvrdě, ale korektně. Mnohé šance byly zastaveny v zárodku skvělými zákroky bránících hráčů na obou stranách. Útočníci to tak neměli lehké. Asi deset minut před koncem se opět měnilo skóre. To Leoš využil přesného vhazování Kuřete a z první zavěsil hlavou míč do šibenice po pravé ruce bezmocného brankáře z OKL Teamu. 4:0. Žerotínští tak mohli být spokojeni. Ve druhé půli předváděli opravdu slušný výkon, který byl zcela odlišný od toho v první půli. Pár minut před koncem završili druhý poločas zápasu další brankou. Skórujícím byl ovšem tentokrát obránce hostí. Po rychlé výměně míče se vpřed vydal Prcek, dostihl míč na pravé straně až u brankové čáry, poslal lehkou přihrávku ve skluzu před branku. Tam však domácí útočník míč netrefil. Zasáhl ho však hostující obránce, který mírně dezorientován již opouštěl prostor brankoviště. Při otočce balon zasáhl patou, a ten se překulil u tyče za brankovou čáru. Trochu kuriózní branka, ale platila. Po této brance se zápas už jen dohrával. Rozhodčí Pitek také po chvíli zápas ukončil.

Žerotínští se tedy po nevydařené první půli o poločase vzpamatovali a dotáhli zápas do přesvědčivě vítězného konce. Těžko soudit, zda byl jejich výpadek ve hře způsoben pauzou minulý víkend nebo podceněním soupeře, ale v dalších zápasech by tato skutečnost mohla přinést větší problémy. V sobotu 15. 5. zajíždí na Sokolku, kde je bude očekávat mužstvo Blues Rocku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Body sou doma

(Cvrk, 14. 5. 2010 13:33)

Pěkně sepsaný průběh zápasu jen naznačuje, že potřebujeme hned od začátku hrát svoji aktivní hru. Pokud nás ovlivní hra soupeře ne vždy je to pro náš tým přínosem. Na závěr však jednu připomínku mám a sice takovou, že podle reportáže v zápase hráli jen čtyři obránci. O ostatních nepadla ani zmínka. Škoda.