Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : KMK Haná 2 : 1

25. 10. 2009

Sokol Žerotín : KMK Haná 2 : 1 (1 : 0)

V sobotu 24. 10. hostili žerotínští na svém plácku mužstvo KMK Haná. Postavení jednotlivých mužstev v tabulce ligy slibovalo již dopředu kvalitní utkání. Oba mančafty jsou na špici a o konkrétním postavení rozhoduje jen skóre vstřelených a obdržených branek. Domácí borci nastoupili v silné sestavě, Tomas – Feri, Prcek, Leoš, Třepi – Robson, Cvrček, Johhy, Indián, Dux. Chyběl tedy jen útočník Kuře. Hosté dorazili v početném zastoupení fans něžného pohlaví, bohužel na hřiště nastoupili jen v základní sestavě. Na střídání nebyl nikdo.

 
Od první minuty zápasu byla vidět snaha obou mužstev útočit, nezapomínat však na defenzívu. V první šanci se ocitl Leoš, který při svém výletu vpřed dostal přihrávku zprava před vápínko. Dobře si míč posunul, ale byl sražen na hranici území. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. Zřejmě tuto situaci neviděl! V další šanci se ocitl Robson, který svou střelou prověřil připravenost hostujícího brankáře. Hosté odpověděli kombinací, kterou zakončoval, jak se později ukázalo nejlepší hráč KMK, Vyroubal do připravené náruče Tomase. Zápas se odvíjel hlavně ve středu hřiště, kde se prakticky rozhodovalo o všem. Žerotínští se zaměřovali hlavně na kolmé přihrávky na postavené útočníky, kteří zpětně nahrávali a naráželi míče vysouvajícím se obráncům. Je nutno podotknout, že i přes nemožnost střídat měli hosté z KMK výhodu sehranosti a snadnějšího „zahřátí se“ na provozní teplotu. Několikrát si kolem 10. minuty vyměnili míč Robson s Cvrčkem, jejich kombinace zakončená Robsonovou střelou však skončila na pozorném a velmi dobře chytajícím gólmanovi KMK. Hosté se prosazovali taktéž rychlou výměnou míče ve středu a následně se dostávali do slibných zakončení. Zatím ale bezvýsledně. Cca ve 12. minutě první půle zachytil přihrávku soupeře Třepi a ihned posunul na Robsona. Ten naznačil vpravo a delší kličkou vlevo se uvolnil pár metrů před vápínkem. Rychlé připravení míče a…bylo to 1:0. Prudkou a přesnou střelou zleva vymetl protilehlou šibenici. To žerotínské povzbudilo. Nesměli však zapomínat na zadní vrátka. Pár minut po vstřelené brance měli totiž hosté velkou příležitost. Po rychlém uvolnění se opět aktivní Vyroubal propracoval z pravé strany a tvrdou polovysokou střelou zakončil křižně na vzdálenější tyč. Chybělo pár centimetrů a hosté mohli slavit svoji branku. Nestalo se tak, byla to však pro žerotínské další výstraha. Po dalších minutách hry se do velké příležitosti dostal Leoš. Běžela cca 22. minuta a míč si mezi sebou vyměnil již zmiňovaný Leoš a Robson. Byli sice vytlačeni do rohu, zde se Leoš nebojácně pustil mezi dva obránce. Úspěšně prošel a stačil posunout míč Robsonovi. Ten mu přihrávku opětoval a přiklepnul míč zpět do slibné brankové příležitosti. Míč mu v poslední chvíli odskočil od nohy, Leoš tak stačil už jen z „voči-voči“ brankáři zakončit po zemi k tyči. Velmi dobře chytající brankář hostí ale střelu vytěsnil nohou mimo. Do konce první půle se již nic zásadního nestalo.
 
Do druhého poločasu nastoupili hosté náporem. Jejich snaha po vyrovnání byla zřejmá. Po nevýrazném nástupu domácích tak přišel trest. Hostující Vyroubal se po několika zmařených šancích dostal po autovém vhazování k míči. Ten mu odskočil skoro až k brankové čáře, ale pohotově jej z otočky prudce podél ní vystřelil na branku. Míč prošel jediným možným místem mezi tyčkou a nohou Tomase do sítě. 1:1. Hosté si za předvedenou hru vyrovnání zasloužili. Po celý první poločas bylo na předváděné hře vidět, že na sebe narazila mužstva, která si jednoznačně své postavení v čele této soutěže zaslouží. Tuto skutečnost i průběh druhé půle jen potvrzoval. Hosté se vytrvale snažili i přes skutečnost, že neměli nikoho na střídání. Jak se ale občas ukazuje, někdy zápasové tempo ve čtyřech a bez střídání zcela vyhovuje a může být i výhodou. Žerotínští se dále snažili kombinací o získání aktivity, kterou před vyrovnávací brankou ztratili. Vše ale končilo nepřesnou přihrávkou nebo výborným brankářem hostí. Na druhé straně i KMK naráželo na již pozornější obranu domácích. Pěkné akce na obou stranách musely pár přihlížejících diváku potěšit. Přesto se domácí nechtěli s výsledkem smířit a dále se snažili strhnou vítězství na svou stranu. Zejména Cvrček a Robson byli v tomto počínání aktivní. Ostatní hráči v těchto aktivitách ale nezůstávali pozadu. Zejména přihrávky Feriho a Třepiho ze zadních řad vybízeli útočníky k aktivitě. Když už to vypadalo, že se soupeři rozejdou smírně, přece jen se podařilo Ferimu najít přihrávkou Duxe, který operoval před vápínkem a snažil se celý zápas rozrážet pevné řady hostující obrany. Ten si přihrávku zpracoval a lehce posunul vedle sebe. Využil mírného zaváhání obránce a z otočky zakončil sice doprostřed branky, ale přesně mezi nohy hostujícího brankáře. Míč skončil v síti a Dux v objetí spoluhráčů. Jeho branka znamenala vedení 2:1 ve velmi důležitém zápase. Zbylých pár minut se již odehrávalo převážně opět ve středu hřiště. To totiž žerotínští zodpovědně bránili ještě pokusy hostů o vyrovnání. Zbylý čas byl ale příliš krátký a závěrečný hvizd rozhodčího ukončil utkání. Domácí si i v dalším zápase udrželi neporazitelnost, hosté za předvedenou hru bez možnosti střídání uznání. Zápas měl velice dobrou úroveň a už s předstíhem naznačil, že další setkání těchto mužstev by mohlo být zárukou kvalitního zápasu a ozdobou jarních bojů ve skupině.
 
Oběma mužstvům přeji hodně zdaru ve zbylých kláních podzimu a další kvalitní výkony ozdobené vítěznými body za předvedenou hru.
 

Domácí mužstvo pak na závěrečné tiskovce potvrdilo svou soudržnost a lehce vítězství oslavilo. I to je potřeba.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Anketa

(Třepi, 30. 10. 2009 10:45)

Byla zavedena sekce anketa, kdyby měl někdo nápad ohledně videa, nebo ankety tak mě napište

Videa

(Třepi, 30. 10. 2009 10:25)

Mrkněte, jen tak pro zasmání, do sekce videa

Aktualizace stránek

(Adi, KMK Haná, 30. 10. 2009 7:43)

Ten co dělá ty naše stránky jsem já a právě nemám doma svůj PC, a ten za kterého toto píšu, mi prostě změny na stránkách neumožňuje, takže hned jak to bude možné, to spravím, všechny data a reportáže z utkání si značím...

Souhlasím se souhlasem

(Třepi, 29. 10. 2009 19:34)

Však v pohodě, nikdo to nemyslel zle a od toho tady diskuze je. Nebudeme přece jako Zora, která diskuzi zablokovala :-) Akorát co bych Vám KMK snad trošinku vytknul, tak je aktualizace stránek, no vlastně týká se to i ostatních můžstev v naší skupině, které stránky mají, ale moc se jim nevěnují, tím samozřejmě nechci říct, že naše stránky jsou něco extra. I soupeř si rád přečte reportáž k utkání i od mužstva se kterým hrálo. Jinak ať se daří a doufám že se do 3 dostaneme v zastoupení obou celků.

Souhlas...

(Adi, KMK Haná, 29. 10. 2009 19:08)

Já jsem to nemyslel ani náhodou nějak špatně a už vůbec ne jako víření nepřítelství! Jen jsem se k zápasu chtěl nějak vyjádřit, když tu máte tuto možnost, a bral jsem to jako normální diskuzi...

Názor

(Třepi, 29. 10. 2009 18:33)

Tak pánové výměna názorů proběhla a snad by to i mohlo stačit. Myslím, že není potřeba mezi oběma mužstvy nějak výřit nepřátelství, je třeba si uvědomit, že i když šlo o souboj o první místo, tak se dle mého názoru odehrál v klidu a bez emocí, bylo tam sice pár ostřejších momentů, ty ale k fotbalu patří, vyhrálo šťastnější mužstvo, šance na dobrý výsledek měly oba celky, tak není třeba se přít o to jak by to dopadlo kdyby ... Na to se historie bohužel neptá. Každopádně přeju KMK brzký návrat do 3 potenciál na to určitě mají. No a my snad taky :-)

To nejsou silná slova ale fakta...

(Adi, KMK Haná, 29. 10. 2009 13:47)

Tak to rozhodně nemohu souhlasit. Při zápase v Pňovicích jsem zase nebyl já ani náš brankář, naopak proti vám zase chyběl hráč, který dal Pňovicím 4 góly a je v této sezóně náš nejlepší střelec!!! My obecně máme účast na zápasech velmi bídnou, ale to je ostatně jen a jen náš problém. Dokonce si myslím, že kdybysme více chodívali na zápasy minulou sezónu, tak třetí ligu v pohodě udržíme, ale to už je pryč.

Silná slova? Myslím zbytečné..

(Leoš, 28. 10. 2009 11:52)

Nazdar borci. Jsem moc rád, že to pro nás dopadlo dobře. I přes horší výkon na hřišti si myslím, že jsme si tu jednu branku navíc zasloužili. Potěšil mě i zájem soupeře o naši stránku a report z tohoto utkání.
Myslím si ale, že ani hráči navíc by toho moc nezměnili. Přesvědřil jsem se o tom v utkání Dřeváci - KMK. Nebýt ve druhém poločase zbytečně chybujícího brankáře Dřeváků, nedokázali by zápas otočit do konečné podoby. Ale to je jen můj poznatek. Na to se ale nikdo po konci neptá. To platí i pro náš zápas. A jak se říká: "Důležitý je konečný efekt" Ten je 2:1 pro domácí. Nazdar !!

Gratulace k vítězství

(Adi, KMK Haná, 28. 10. 2009 9:09)

Ten váš článek je napsán velmi dobře. Co se týče toho, že jsme dorazili jen se základní sestavou, tak dva hráči se omluvili jen těsně před zápasem. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby dorazili, tak se zápas vyvíjí uplně jinak, ale nad tím už netřeba diskutovat, dopadlo to jak to dopadlo. Byl to kvalitní a hezkej zápas, kterej mimochodem dost kazil rozhodčí, a doufám, že oba týmy si příští sezónu zahrají 3.ligu. Gratuluju k vítězství!!!

Neusnout na vavřínech

(Třepi, 27. 10. 2009 20:45)

Zdar borci. Prvně v sobotu nebudu na 100%, ležím jak lazar s hnisavou angínou, tak že hnus. Za druhé, určitě jsme urvali důležité dva body, ale težké zápasy nás ještě čekají, zejména teď v sobotu Dalkia a na závěr Endl, tak doufám že do konce podzimu uhrajeme co nejvíce bodů a v klidu přezimujeme. Hlavně ať vám to v sobotu vyjde a pak mě dejte vědět jak jste dopadli. Zdarec

Byl to boj

(Cvrk, 27. 10. 2009 17:14)

Jak vystihuje velmi slušně a dlouze napsaná reportáž, byl to boj do poslední minuty a ukázalo se, že aktivní napadání soupeře může v poslední munitě rozhodnout i takový vyrovnaný zápas. Pochvala všem za maximální nasazení a příště jedem zase na plno sehrát další důležité utkání na Sokolku. Těším se, mějte se, čus.

Zvládli sme to

(Dux, 27. 10. 2009 16:18)

Ano, přesně jak sem avizoval. Čekal sem zápas podzimu a největší prověrku našeho dosud 100% účinkování v soutěži. Slova se potvrdila a proto sem velice rád, že se nám to podařilo. Ač na poslední chvíli, ale ano dokázali sme to.I přes velice dobrý tým hostů v zápase podzimu, jsme to dokázali:)