Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Dřeváci Pňovice 0 : 3

24. 4. 2010

Sokol Žerotín : Dřeváci Pňovice 0 : 3

Ve čtvrtém kole zavítali na žerotínský stadion DŘEVÁCI PŇOVICE, momentálně 4. tým v tabulce, kteří zde za dávných časů hrávali své domácí zápasy. Souboj s Dřeváky je derby se vším všudy a vždy přiláká do "ochozů" více diváků. Proto byl také termín utkání přesunut na páteční podvečer a zajištěno odpovídající občerstvení. Podzimní derby, sehrané na půdě soupeře skončilo 0:2 pro Sokol Žerotín. V minulém kole hosté porazili Dalkii 6:1, domácí Sokol zvítězil na Sokolce nad Dektrade 3:1. Dřeváci přijeli v sestavě: VALDA - ŠMOLDAS, RUPRECHT, KUBRT, VRBA T.- KOKO, BOP(c). Sokol Žerotín nastoupil ve složení: TOMAS-FERI, PRCEK, LEOŠ, ROBSON-INDIÁN, KUŘE, CVRČEK, JOHHY. 

Utkání začalo z obou stran aktivní hrou a bylo znát, že je vyhecované od samotného úvodu. Síly obou celků byly vyrovnané a vzájemné souboje jednotlivých hráčů na sebe nenechaly dlouho čekat. V cca 5minutě neuhlídal hráč domácích hostujícího kapitána Bopa a ten se po přihrávce Ruprechta ocitnul tváří v tvář gólmanovi domácích. Na podivně trefený míč nestačil Tomas zareagovat a hosté poprvé zvedali ruce. 0:1.Žerotín to nabudilo k důraznější hře, zákroky se z obou stran začaly přiostřovat, a po výměně míče mezi Kuřetem a Johhym chyběly k vyrovnání doslova centimetry, bohužel Johhyho skluz do brány byl o pověstý fous pomalejší. První poločas tak skončil 0:1 pro hosty.

Do druhé půle opět vstoupili aktivněji domácí, jejich výpady však končily na spolehlivě bránící obraně hostí, kteří naopak hrozili nebezpečnými brejky. Další šance domácích skončila na tyči, když Cvrček vypálil přízemní střelu na branku Dřeváků. Několikrát se pokoušel projít středem Leoš, ale ani jeho kličky k vyrovnání nevedly. Po autovém vhazování na úrovni vápna, kdy Cvrček hodil dlouhý míč na branku šel do vzdušného souboje s Valdou Johhy a došlo k nebezpečné srážce obou aktérů, kdy ještě brankáře hostí rozhodil bránící spoluhráč Koko. Valda vyšel ze souboje s naraženým temenem hlavy a Johhy s prokouslým jazykem. Kopalo se od brány hostí. Zápas pokračoval urputnou snahou domácích a hosté stále hrozili rychlými protiútoky, které zužitkovali v cca 50minutě, když se trefil Kubrt. 0:2. Domácí se neustále snažili ohrozit soupeřovu branku, ale obrana hostí zjednodušila hru a zejména Šmoldas odklízel míče daleko od vlastní brány. V 55.minutě prošel sám přes půlku hřiště veterán Ruprecht a po závaru před brankou domácích odkopával obránce Žerotína míč z brankové čáry. Míč dostal bohužel obrácenou rotaci a nabíhající Koko zvýšil na 0:3. Žerotín se ještě ze všech sil snažil dát alespoň čestný gól a měl k němu velmi blízko v poslední minutě po souboji Leoše s gólmanem hostí, kdy se stodvacetikilový Valda snažil zalehnout míč, Leoš byl rychlejší a tak zůstala jeho noha pod tělem pňovického "Leva". Leoš se s bolestivou grimasou svíjel za brankovou čarou a z tábora hostí se začaly ozývat velmi nevhodné poznámky směrem k domácímu zraněnému forwardovi. Leč Leošův kotník byl opravdu podvrtnutý. Ve stejnou chvíli odstoupil s bolestí v noze domácí gólman Tomas a do branky ho šel vystřídat Johhy. Rozhodčí Pitek odpískal penaltu, na kterou se do branky hostí postavil Tomáš Vrba a exekutorem se stal Indián. Bohužel domácím nebylo přáno. Neproměněnou penaltou tak skončilo jedno z nejnapjatějších derby v historii obou jinak spřátelených mužstev. Dřeváci se vítězstvím posunuli na 3. příčku tabulky a domácí se budou muset vytáhnout v příštím zápase, který se hraje až  za 14 dní v sobotu 8.5.2010 v 10hod proti OKL TEAM opět v Žerotíně.

 

 

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Další zápas

(Leoš, 5. 5. 2010 18:16)

Zdarec všichni. K zápasu s Dřevákama se nebudu raději vyjadřovat, když už jsem to tak dlouho vydržel, vydržím dále. Jenom malá poznámka. Takhle se derby nehraje !! Přeberte si to všichni zůčastnění jak chcete.

Věřím, že se v sobotu polepšíme a po té pauzičce si s chutí zahrajeme. Věřím ve vítězství.

Nazdar

Měli jsme na víc

(Cvrk, 26. 4. 2010 13:56)

No vidím, že se k nepovedenému zápasu nikdo nechce vyjádřit. Ten první gól mě samozřejmě hodně mrzí, ale nemyslím si že to byl rozhodující moment zápasu. Měli jsme ještě celý zápas před sebou a to že jsme se nechali zatlačit tvrdou, místy až nepřátelskou hrou kamarádů je čistě o našem přístupu. Hosté složení ze samých fotbalistů nás velmi dobře osobně bránili a až na pár minut naší převahy se hra spíše odehrávala pod jejich kontrolou. Měli jsme jako mužstvo které vede tabulku víc bojovat. To je můj pohled na zápas a jsem zvědavej na popis utkání v reportáži. Čauvec.

Trocha komplikace, ale nevěšmě hlavu

(Třepi, 24. 4. 2010 19:34)

Přátelé, trošilinku jsme si to zkomplikovali, ale nevěšme hlavu a zkusme zamakat v dalších zápasech na více jak 100% a získat rychle ztracené body zpět. V reportáži očekávám podrobný souhrn důležitých událostí.