Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Dektrade 8:0

12. 9. 2009
Sokol Žerotín : Dektrade 8 : 0 (3 : 0)
 
Ve třetím kole přivítali domácí na svém hříšti mužstvo Dektrade. Hosté nastoupili v poněkud jiné sestavě, než v jaké nastupovali při posledním měření sil na jaře loňské sezóny, kdy Sokol vyhrál na půdě Dektrade 5: 0. Domácí proto vstupovali do zápasu s mírnou obavou co jim následující spiel přinese. Žerotín nastoupil v sestavě Kuře – Leoš, Feri, Prcek, Třepi – Robson, Cvrk, Dux, Indián. V řadách domácích chyběli oba gólmani. Tomas kvůli pracovním povinnostem a Johhy kvůli sázavským(chlastacím) povinnostem. V domácí brance je nakonec, jak se později ukázalo, výborně zastoupilo Kuře, které zachytalo a zaslouženě udrželo čisté konto. Teď už k samotnému zápasu.
 
Po úvodním hvizdu rozhodčího se domácí pustili do soupeře s velkou vervou. Ještě před prvním střídáním v řadách domácích, asi tak ve druhé minutě zápasu po akci Cvrček, Dux, Feri posledně jmenovaný poslal domácí Sokol do rychlého vedení. Hostující celek byl evidentně zaskočen rychle obdrženým gólem a hned ve čtvrté minutě inkasoval znovu po samostatné akci Třepiho, který vypíchnul míč hostujícímu obránci, oběhnul jej a tím se mu otevřela cesta k samostatnému nájezdu na brankáře hostí. Vyloženou šanci s přehledem a hlavně s velkou dávkou štěstí proměnil. Stav 2 : 0 domácí borce uklidnil a na předvedené hře to bylo vidět. Domácí vycházeli ze zajištěné obrany, bránili ve čtyřech hráčích a využívali tak rychlých protiútoků. Hosté se do zakončení dostávali jen sporadicky a když už se jim podařilo zaměřit na domácí svatyni, tak jejich střely končily na výborně chytajícím Kuřeti. Ve dvacáté minutě první půle vybojoval míč na domácí polovině Dux a uličkou mezi hostujícími beky poslal do úniku Leoše, který se tváří v tvář gólmanovi nemýlil a bezpečně zakončil. Poté se poločas dohrál celkem v klidu, hosté se marně snažili dobývat branku domácích, to se jim bohužel pro ně nedařilo a domácí tak s přehledem dohráli úvodní polovinu.

 

Druhý poločas začal stejně jako první, rychlým gólem domácích, na polovině si vybojoval balón obránce Leoš, prošel přes obranu hostí a zakončil. Stav 4 : 0 pro domácí už byl více než uspokojivý a nasvědčoval tomu, že si dneska hosté ze stadionu ,,Kde só lipy“ body neodvezou. Domácí obranná řada a výborné napadání domácích útočníků znesnadňovalo hostům jakoukoliv kombinaci a vytvoření si tak šance, nebo alespoň příležitosti k zakončení. Naopak domácí hráči Žerotína se dostávali trpělivou hrou do slibných příležitostí, v některých případech jim bohužel vázla nepřesná finální přihrávka. Ve čtyřicáté minutě po akci Prcek, Robson posledně jmenovaný zakončil a zvýšil tak na 5 : 0 pro Sokol. Vývoj zápasu tak vybízel k tomu že si mužstvo Dektrade odveze asi pěkný gólový příděl, protože netrvalo dlouho, kdy Leoš opět vybojoval na polovině míč a poslal přesnou přihrávku nabíhajícímu Robsnovi, který nezaváhal a nasměroval míč do hostující branky. V sektoru domácích fans se pomalinku začal zápas srovnávat se zápasem naší reprezentace se San Marinem, který se hrál minulou středu. Výsledek tohoto zápasu všichni známe a k jeho dosažení chyběl domácím už jen jeden gól. Ten na sebe nenechal dlouho čekat a posledně jmenovaní aktéři předešlé gólové akce si akci zopakovali, jen v opačných rolích, kdy nahrával Robson a zakončoval Leoš, který tak dokonal svůj hattrick. Debaklík tak byl dokonán. Hosté se dostali ve druhém poločase jen do jediné vážnější gólové příležitosti, ale když už překonali domácího gólmana, tak jej na brankové čáře nahradil obětavým zákrokem Prcek, který míč uklidil do bezpečí daleko od své brány. Dvě minuty před koncem ještě vybídlo gólman Kuře svým dlouhým nákopem ke sprinterskému souboji hostujícího obránce a Leoše, který svého soka předběhl (předskočil, bohužel nevím přesně) a neomylně zakončil. Přidal si tak na své konto čtvrtou vstřelenou branku, jako Baroš, řvali domácí fanoušci. Poté konečný hvizd rozhodčího zápas ukončil. 8:0, myslím že k tomu není ani co dodat, snad jen že o tento výsledek se zasloužili všichni domácí borci svou bojovností a odhodláním jít za vítězstvím. V dalším, to už ve čtvrtém kole, zavítají naši hráči na zápas do Pňovic, kde v derby změří síly se svým odvěkým ,,rivalem“ mužstvem Dřeváků. Doufám že prodlouží sérii výher a udrží si tak pěkné první místo v tabulce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

El Bombastiko

(Dux, 16. 9. 2009 8:41)

Tak, právě tak el bombastiko. Jinak nejde ani popsat odehraný zápas v sobotním dopoledni. Krásné akce, krásné góli a to jich mohlo být minimálně deset a spokojená hrst fanoušků v čele se skříní. Prezident může být jedině nadmíru spokojen. Dokud to padá je to vždycky super, ale nesmí se polevit a jít od zápasu k zápasu. Nejde o to naflákat soupeři ranec gólů, ale předvádět pohlednou hru a hezké akce a je jedno jestli dá všechny branky jeden, nebo druhý hráč. ale hlavně bojovat jako tým, když už je to teda týmová hra:) Takže doufám, že nám to vydrží i když se výsledkově nějaký zápas nepovede, tak ať aspoň na hřišti neděláme ostudu,takže jen tak dál a v pátek na derby!!!!!

Gratulace

(Johhy, 15. 9. 2009 12:08)

Nazdar mistři, celé sobotní dopoledne jsem ve stínu pípy nervózně klepal o stůl poploplným kryglíkem a s očima bloudícíma po divokém proudu řeky Sázavy myslel na to, jak se vám v zápase povede. Takový výsledek s Prckovými oblíbenci opravdu potěšil. Gratuluji Kuřeti k shutoutu. Veškerá drůbež na ně může být právem hrdá.
Tak v pátek doufám ukážeme Dřevákům...
Míru zdar, Koutná os.odd.

Výborný zápas

(Leoš, 14. 9. 2009 17:40)

Zdarec borci. Tak tento zápas se nám opravdu povedl. Hráli jsme výborně jak vzadu, tak i dopředu. Dobrými kombinacemi jsme nechávali borce z Dektrade v rolích fotografů. :-) Když s takovou hru budeme předvádět i v dalších zápasech, bude to super. Nejde o vysoké skóre zápasu, ale opravdu o celkovou hru. Dektrade vůbec nebyli slabí. No uvidíme, co na nás nachystají Dřeváci v derby. Vždycky se ti darebáci vytáhnou jen na našem vzájemném zápase. Musíme to zlomit a ukázat jim "jaké se hraje pod lipama fotbal".
Zatím čus a v pátek !!!