Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Dalkia ČR 6 : 2

7. 6. 2010

Sokol Žerotín : Dalkia ČR 6 : 2 (2 : 2)

V dalším zápase přivítali žerotínští na své půdě celek Dalkia ČR. Domácí se pochlapili a připravili krásný plac na stadionu „Kde só lipy“ Do zápasu nastoupili v sestavě Tomas - Feri, Prcek, Leoš, Robson - Cvrček, Indián, Johhy. Omluvil se Třepi, Kuře a již tradičně zaneprázdněný Dux.

První poločas začal opatrnou hrou na obou stranách. Hosté vyčkávali s čím vyrukují papírově silnější a v tabulce výrazně lépe postavení  domácí. Ti však navázali na předchozí tři utkání v řadě, kdy se jim v prvním poločase nedařilo herně. Dalkia se tak začala osmělovat. Jejich dlouhé výhozy od brankáře hledali útočníky před brankou. Domácím se však dařilo tyto míče likvidovat a postupem času se snažili tlačit do šancí před hostující branku. Bohužel však chyběla již tradičně přesnost a klid ve finální přihrávce. Podařilo se jim však skórovat. Míč po jednom ze zmařených dlouhých pasů rozehrál Cvrček na Leoše, který postupoval kupředu. Ze střední vzdálenosti volil prudkou střelu, kterou si hostující obránce ztečoval do sítě vedle bezmocného brankáře. Nutno dodat, že hned za ním stál připravený Indián, který by tuto střelu tečoval stejně. 1:0. Domácí se po této brance ale stáhli, a jako by v útlumu nepokračovali v dalším dobývání hostující klece. Toho využila Dalkia a převzala na sebe aktivitu v útoku. Ta se jim vyplatila cca v polovině první půle, kdy se hostujícím útočníkům podařilo zakombinovat a připravili tak vyšachováním domácí obrany lehké doklepnutí svému kolegovi do odkryté branky žerotínských. 1:1. Aby toho nebylo málo, podařilo se hostům o pár minut později podobně zaskočit domácí znovu a šok byl dokonán. 1:2. Domácí potvrdili prvopoločasovou nemohoucnost z posledních zápasů a jen těžko rozdýchávali hostující úder. Byla však vidět jejich snaha o rychlé vyrovnání ještě do konce první půle. Akce střídala akci a po vydařeném rozehrání rohu Cvrčkem skóroval hlavou pár minut před hvizdem Robson. Poločas tak skončil 2:2.

Do druhé půle nastoupil Žerotín mnohem aktivněji. Po důrazné rozmluvě mezi sebou o poločasové pauze se začali domácí borci prosazovat v soubojích a snažili se hru zrychlit. Jejich snaha se vyplatila. Robson rozehrál míč, na jeho přesnou přihrávku si naběhl Johhy a skóroval pod zasahujícím brankářem hostí. 3:2. Žerotínští se v dalším průběhu hry stále zlepšovali, jejich hra byla značně rozdílná od první půle. To se projevilo i na změně skóre. Výborně napadající Cvrček vybojoval míč na hostujícím obránci a na jeho umístěné zakončení neměl brankář šanci. 4:2. Útočná aktivita hráčů Dalkie sice pokračovala i v druhé půli, ztrácela se ve zlepšené hře domácích, kteří dále stupňovali svůj tlak. Ten vyústil v další branku po pohledné kombinaci Feri – Leoš – Robson, kdy posledně jmenovaný zakončoval do odkryté branky Dalkie. 5:2. Hosté se snažili a pokoušeli se zapojovat do své rozehrávky už i tak hodně ofenzivně naladěného brankáře. To se jim málem nevyplatilo o pár minut později, kdy se na něj po špatné rozehrávce řítil Leoš následován Cvrčkem. Leoš ale volil špatně samostatné zakončení přízemní střelou, kterou brankář se štěstím zlikvidoval. Na druhé straně zahrozili hosté několika sice povedenými, leč nepřesnými střelami. Jedna z nich byla tečovaná a trefila zasahujícího Tomase do obličeje. Tomas musel po tomto zákroku střídat, odnesly to totiž jeho sportovní brýle. Nahradil ho Johhy, který je vždy připraven v záloze. Do konce utkání padla ještě jedna branka, a to když Leoš částečně napravil své zaváhání z minulé šance. Z rohového kopu našel přesně připraveného Indiána, který krásnou střelou z voleje nedal brankáři Dalkie žádnou šanci zakročit. 6:2. Brankový účet zápasu tak byl uzavřen. O pár minut později rozhodčí Pitek zápas ukončil.

Domácí borci sice dotáhli zápas do očekávaného vítězného konce, ale další zápas v řadě s nepřesvědčivým prvním poločasem je výstrahou před následnými zápasy na těžké půdě ve Štěpánově. Hostit je budou KZT Štěpánov a Plantoši, a je více než jasné, že se budou chtít na domácím place vytáhnout. Zejména zadní řady i s výpomocí útočníků v obraně ztratily v poslední době punc neprůchodnosti. Uvidíme v závěrečných kolech, zda to bylo jen dočasné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

xxx

(Cvrk, 9. 6. 2010 16:44)

Reportáž opravdu velmi podrobně a přesně vystihuje průběh zápasu s těžkým začátkem. Snad sme se již dostatečně poučili a poslední zápasy dohrajem s maximálním nasazením pro pohledný fotbal a zisk důležitých bodů. Především bych ubral na řečnění a ztmelil týmovou spolupráci na hřišti. Sám musím v tomhle směru zabojovat...

Report

(Třepi, 9. 6. 2010 6:08)

Výborně napsaná reportáž, výborný výsledek, zřejmě i výborný výkon všech zůčastněných a až na Tomasovi rozbité brýle prostě skvělé. Jináč přátelé v pátek opět nebudu, nějak to nestíhám, tak se omlouvám