Jdi na obsah Jdi na menu
 


KZT Štěpánov : Sokol Žerotín 2 : 5

14. 6. 2010

KZT Štěpánov : Sokol Žerotín 2 : 5 (0 : 3)

V dalším kole jarní části futsalové soutěže putovali žerotínští na půdu mužstva KZT do Štěpánova. Na menším, velmi vysušeném a prašném hřišti nastoupili hosté v prořídlé sestavě o pracovně zaneprázdněné. Omluvili se Třepi, Kuře, Robson, Tomas, Dux. Sestava tak byla Johhy – Leoš, Prcek – Cvrček, Indián. Se zpožděním dorazil rovnou z práce Feri.

Začátek zápasu byl ve vzájemném vyčkávání na obou stranách, nejvíce však zaměstnalo obě mužstva seznámení se zrádným povrchem. Byl rychlý, tvrdý a místy nerovný. Domácí pečlivě bránili a snažili se likvidovat hostující útoky hned v zárodku, hosté nedovolili domácím zatlačit a využít jejich nemožnost střídat ke svému prospěchu. Na první branku se čekalo do 8. minuty, kdy se vydal Leoš atakovat domácí obranu po nepřesném a dlouhém nákopu od svého spoluhráče. Domácí obrana zvolila laxní přistup a prakticky namazala přihrávkou Leošovi do šance. Ten se ocitl sám před brankářem domácích a v zakončení se nemýlil. 0:1.To hosty ze Žerotína povzbudilo. Domácí se nemohli prosadit přes pečlivou obranu hostů, která zastavovala jejich útoky a posílal vpřed Indiána se Cvrčkem. Jejich největšími šancemi tak byly chyby v útočné rozehrávce hostů, po kterých přecházeli do útoku. K jejich škodě však bez konečného efektu. Po cca dvanácti minutách hry nastoupil v hostujících řadách Feri, který dorazil do zápasu se zpožděním. Vyšlo mu to náramně. Zhruba po dalších pěti minutách jeho lišácká teč před brankou z přihrávky Cvrčka změnila skóre podruhé. 0:2. Domácí se snažili, ale hosté chytrou hrou ovládali první poločas. Po dalších šancích ke skórování se do střelecké listiny zapsal opět Leoš, kdy po zavelení do útoku Cvrčkem, si posunul míč mezi bránící hráče a rychlou kličkou unikl jejich zákrokům. Následovala přízemní střela k tyči, na kterou brankář domácích neměl šanci v čas zareagovat. 0:3. Tímto skóre byl uzavřen první poločas.

Do toho druhého vstoupili domácí aktivně. Hned z kraje zahrozili ve dvojici a střelu ze střední vzdálenosti musel likvidovat Johhy v brance. Hosté mírně polevili ve své útočné aktivitě, zřejmě pod vidinou poklidného vedení o tři branky. Toho využili domácí zhruba v 6. minutě druhé půle, kdy se prosadili po pěkné střele k tyči, kterou Johhy neměl šanci vidět. 1:3. Žerotínští tak museli opět přidat. To se projevilo o pár minut později, kdy po kombinaci z nohy na nohu zakončoval na dvakrát před brankou domácích Feri a přidal tak svůj druhý gólový zápis v tomto utkání. 1:4. Hostům ze Žerotína se v této části zápasu dařilo kombinovat a přecházet bez větších problémů do útoku, ale bohužel vázlo zakončení. Proto opět zahrozili domácí a po pohledné kombinaci dotlačili míč za záda Johhyho podruhé. 2:4. Žerotínské to však příliš nerozhodilo a pokračovali ve své hře. Nedařilo se jim stále proměňovat své vyložené šance. Nejprve Leoš, po něm Cvrček a nakonec Indián nedokázali rozchytaného domácího brankáře překonat. V závěru zápasu ale přece jen našli recept na ještě jednu branku. Po velmi povedené kombinaci Prcek – Leoš skóroval Indián z metru do odkryté části branky domácích a uzavřel tak účet zápasu na 2:5 pro hosty ze Žerotína.

Hosté si tak odváží dva body za vítězství a svou bojovností ve čtyřech hráčích v poli z kraje zápasu určitě potěšili své příznivce, kteří do Štěpánova vážili cestu. Obranné řady sice dvakrát zaváhali, ale nedá se mluvit o jejich chybách. Šance domácích vyplynuly ze hry. Indián s Cvrčkem a také s Ferim se srdnatě prali s nekompromisní obranou domácích a svedli mnoho soubojů před brankou. Celkově žerotínští odehráli slušné utkání a pokud předvedou opět dobrý výkon v dalším zápase na stejné půdě ve Štěpánově proti Plantošům, mohou slavit. Uvidíme 18. 6. od 18:30.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super...

(Cvrk, 17. 6. 2010 8:17)

K zápasu tentokrát nemám co dodat. Bojovnost byla velmi aktivní i s pouze jedním hráčem na střídání a za to si všichni zaslouží pochvalu. Rozhodčí měl zápas pevně pod kontrolou a tak nebylo ani nutné příliš pouštět emoce do hry, což hodně dodalo na výkonu a spokojenosti z výhry na hřišti soupeře.

endl lotto

(endl lotto, 15. 6. 2010 16:04)

Zdarec borci,gratulujem k postupu.psali sme uz včera ale nak se to neukazuje:)

Titul, předsedo, titul!!!

(Johhy, 15. 6. 2010 15:28)

Přesně tak, osud se naplnil a sud se vyprázdní... VIVAT ŽEROTÍN

Hotovo ?!

(Leoš, 14. 6. 2010 20:04)

Zdarec borci,
tak bych si dovolil tvrdit, že po prohře KMK Haná s Endl Lottem je to pro nás už uděláno, hotovo. Alespoň se nám teď ty dva zbývající zápasy budou hrát v poklidu. To by nám ( především některým ) mohlo přinést více klidu na hřiště a lepší výkony ve zbylých dvou kolech.

Ať žije Žerotín !!!