Jdi na obsah Jdi na menu
 


KMK Haná : Sokol Žerotín 1 : 1

30. 5. 2010

KMK Haná : Sokol Žerotín 1 : 1 (1 : 0)

V devátém kole jarní části sezóny zavítalo naše mužstvo Sokola na domácí hřiště mužstva KMK Haná, který je jedním z aspirantů na postup do vyšší soutěže a právem mu patří v tabulce druhá příčka. Duel měl být vyrovnanou partií obou celků a početná divácká kulisa složená z několika členů mužstev skupiny 4.A ligy (Blues Rock, Zora Club, Leaders, Endl Lotto, . . .) toto jen potvrzovala a slibovala kvalitní zápas. Hosté nastoupily v sestavě: Tomas-Feri, Prcek, Třepi-Leoš, Robson, Cvrk, další členové kádru se omluvili kvůli zdravotním, soukromým nebo pracovním povinnostem.

Zápas zahájil zkušený rozhodčí Antoš, který patří k nejlepším rozhodčím v soutěži, úvodním hvizdem. Úvod se nesl ve velmi opatrném duchu, oba soupeři čekali na chybu, kterou by využili k úvodnímu gólu. V prvních 10 minutách se nikomu ze soupeřů nepodařilo nebezpečně ohrozit branku, ale nakonec se kýžené branky dočkali domácí, kdy si na útočné polovině dva útočníci KMK narazili mezi obránci míč a po zaváhání Třepiho, který se nechal oběhnout útočníkem domácích, slavili úvodní gól utkání. Žerotín se z obdržené branky vzpamatoval celkem rychle a je nutno uznat, že branka zápasu jedině prospěla, oba celky začaly hrát dobrý fotbal a o nebezpečné situace nebyla nouze. Hráči Žerotína se tlačili do útoku a domácí KMK Haná vyráželi k nebezpečným protiútokům, hra byla místy tvrdá, ale ne nijak zákeřná, k takovým vypjatým zápasům to zcela jistě patří. I když se Sokol urputně snažil, tak se mu do konce poločasu branku vstřelit nepodařilo.

Druhý poločas začal stejně jak první skončil, Žerotín se snažil útočit a KMK čekala na brejky. Zejména aktivní Cvrček, Leoš a Robson dělali soupeři dost problémů a bylo jen otázkou času kdy se některý z forvardů Sokola prosadí. V první obrovské šanci se ukázal Robson, který z výhodné pozice orazítkoval tyčku. Ve 40 minutě se Sokol konečně dočkal vyrovnání, Cvrček si vyměnil míč s Robsnem, který opět nebezpečně vypálil na soupeřovu branku, orazítkoval spojnici břevna a tyče, míč se odrazil vysoko nad branku domácích a všichni okolo čekali, že si domácí gólman míč pohodlně sebere do své náruče. To se bohužel nestalo a po nedorozumění domácího beka s brankářem, usměrnil Robson míč hlavou do domácí sítě. Stav byl tedy 1 : 1. Žerotín jako by polil někdo živou vodou, útočil a vytvářel si nebezpečné příležitosti před svatyní KMK, Robson ještě jednou orazítkoval spojnici, Feriho vychytal domácí brankář a další pohotové střeli blokovali obránci. Postupně se hra začalo opět vyrovnávat a oba celky chtěly uzmout důležité 2 body pro sebe. KMK si vytvořilo také několik slušných šancí, ty ale ztroskotali na výborně chytajícím gólmanovi hostí. V závěru druhého poločasu přišla největší šance hostů, kdy Prcek po sporné situaci na pravé straně zatáhnul míč až na polovinu domácích, přečíslil tak domácí obranu, nahrál míč na levou stranu nabíhajícímu Třepimu, který se ale vyložené šance zaleknul a místo střely volil zpětnou přihrávku na hůře postaveného Prcka, který v těžké pozice nedal míči potřebnou razanci k ohrožení branky KMK. Konec půle se potom dohrál v klidu, rozhodčí ukončil zápas a asi oba celky byly s dělbou bodů celkem spokojeny. Další zápas čeká na hráče Sokola na domácím hřišti, kdy přivítají celek Dalkie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrý zápas

(Adi, KMK Haná, 31. 5. 2010 21:17)

Uznávám, že ten článek je fakt dobře napsaný, skoro mi připadá zbytečný psát na naše stránky jiný článek:-D Byl to dobrý fotbal, škoda těch žlutých karet na naší straně. Chtěli jsme vyhrát, ale myslím, že ten bod také není zklamáním...Vy už máte postup na 99% jistý a my to máme také ve svých rukou, snad to dobře dopadne!

Dobrý výsledek

(Indián, 31. 5. 2010 19:23)

Tak musím pogratulovat ! Škoda , že jsem se nemohl zůčastnit . V sobotu budu . Ahoj !

Dobrý fotbal

(Cvrk, 31. 5. 2010 16:18)

Musím zcela souhlasit s autorem reportáže, že šlo o náročný zápas. Bojovali všichni až do poslední minuty což potvrzuje fakt, že obě mužstva jsou složena z hráčů, kteří chtějí hrát lepší fotbal ve třetí lize. Fotbal náročný a bez zbytečných osobních kontaktů se musel líbit. Jen tak dál. Čus v sobotu.

Dobrý zápas..

(Leoš, 31. 5. 2010 13:46)

Zdarec, tak musím konstatovat, že to byl výborný zápas z obou stran. Rychlý, koukatelný a bojovný. Takový zápas nepatří rozhodně do 4.ligy, ale mnohem výš. Dělba bodů je asi spravedlivá, i když v závěru chtělo každé strhnout vítezství na svou stranu. Konečně se hrál na ubohé Sokolce neubohý fotbal a ne kopaná!