Jdi na obsah Jdi na menu
 


Endl Lotto : Sokol Žerotín 0 : 3

22. 11. 2009
Endl Lotto : Sokol Žerotín 0 : 3
 
Po rozhodnutí zvítězilo mužstvo Sokola 3 : 0, dále se můžete dočíst jak to asi bylo. V závěrečném 13 kole jelo naše mužstvo na horkou půdu do Nemilan, kde mělo změřit síly s místním celkem Endl Lotto, které v průběhu podzimu drželo v tabulce třetí příčku a zaváhalo pouze v zápasech s Dřeváky a s druhým celkem tabulky mužstvem KMK Haná. Žerotín tak čekal vypjatý zápas a na hřišti boj o každý metr. Poslední zápasy těchto celků skončily výsledky 0:2(doma) a 1:0(venku) z pohledu Žerotína. To ale zatím ještě žádný z účastníků mače netušil jak to nakonec všechno dopadne, ale o tom se dočtete až dále.

Sokol dorazil v sestavě Kuře – Leoš, Třepi, Prcek, Feri – Robson, Cvrček, Indián, v sestavě chyběli Johhy (akce někde v čechách, která nesnesla odkladu), Dux a Tomas (pracovní povinnosti). V sestavě hostů tedy nebyl ani jeden s ryzích brankářů a do branky tak chtě nechtě musela až třetí alternativa brankáře mužstva Kuře, který ale už několikrát předvedl, že i pobyt mezi tyčemi mu není až tak cizí. Před zahájením zápasu se čekala na rozhodčího, který dorazil těsně před začátkem, na nic se nečekalo a po rychlé kontrole potřebných listin zahájil hru úvodním hvizdem.

První minuty byly, ve znamení seznamování s malým a nepříliš rovným nemilanským hřištěm. Mužstva se vzájemně oťukávala a asi v prvních minutách stojí za zmínku jen povedená bomba Leoše, kterou brankář domácích bravurně kryl. Hosté se snažili hlavně neinkasovat a vycházet ze zajištěné obrany, do útoku se pouštěli jen ve dvou hráčích a nedávali tak moc příležitostí domácímu celku na přečíslení. Teď už, ale k první brance zápasu. Po ztrátě míče na polovině domácího celku, se domácí bleskurychle přesunuli na polovinu Sokola a po nedůrazném bránění Třepiho a po povedené střele domácího obránce do šibenice, který tak nedal Kuřeti šanci, vedli domácí 1 : 0. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat a vyvedená kombinace po ose Feri, Robson, Cvrček, kdy posledně jmenovaný uklidil bezpečně míč do branky, bylo vyrovnáno 1 : 1. Po vyrovnání se hra obou celků stala vyrovnanou, domácí několikrát zahrozili nebezpečnými střelami ze střední vzdálenosti a hosté měli také pár povedených momentů před brankou domácích. V průběhu první půle došlo k několika faulům na obou stranách, bylo vidět že duel je velice vypjatý a klidné nervy si v některých momentech zachoval málokdo, ale i to k fotbalu patří, rozhodčí však také tato provinění proti pravidlům s přehledem pískal a ani jedno z mužstev se tak nemohlo cítit nějak ukřivděné, nehledě na to, že si tak oba celky vytvářely slibné standardní situace. Další změna skóre přišla několik minut před koncem prvního poločasu, kdy opět po nepříliš přesvědčivém bránění Sokola se dostali domácí po střele z asi 15 metrů do vedení  2 : 1. Tento stav vydržel až do konce první poloviny.

Do druhého poločasu nastoupil Žerotín s přáním vyrovnat a pokusit se zápas otočit, hra byla vyrovnaná stejně jako v první půli a o šancích rozhodovali pouze chyby jednotlivců. Domácímu celku se postupem času přestalo líbit rozhodování rozhodčího, které ho tak několikrát častovali nepublikovatelnými výrazy, bylo to až s podivem, protože domácí v tomto momentu zápasu vedli a dalo by se říct že výsledek i hru kontrolovali. Rozhodčí pískal pro oba celky naprosto stejně a trestal fauly přímými kopy na obou stranách. To ale bylo domácím asi málo a bohužel pro ně jeden z hráčů nervy na uzdě neudržel a rozhodčímu vyčinil. Rozhodčí mu po právu ukázal žlutou kartu, to se domácím hrubě znelíbilo a sudí tak musel šáhnout do kapsy po druhé a ukázat tak žlutou kartičku i dalšímu domácímu borci. To domácí silně pobouřilo a více než vlastní hře se věnovali sledování rozhodčího a jeho soudcování zápasu. Po jedné chybné rozehrávce ze strany Endl Lotto se k míči dostal Třepi, přihrál Robsnovi, který míč potáhl a naservíroval ho před prázdnou branku Třepimu, který tváří v tvář odkryté brance a 100% šanci po zakopnutí si o vlastní nohu nabídnutou příležitost zahodil, bohužel i to se stává. Další minuty zápasu byly opravdu vyhroceny a po jednom z faulů na unikajícího Cvrčka, kdy jej hráč domácích srazil ze zadu v šanci jít sám na gólmana, musel rozhodčí ukázat faulujícímu hráči žlutou kartu, bohužel trestaným hráčem byl kapitán domácích, který už byl v zápase jednou kartou trestán a musel tak předčasně opustit hřiště, to domácí rozohnilo doslova do běla. Hosté tak měli možnost v početní převaze něco ze stavem 2 : 1 pro domácí udělat a pokusit se tak alespoň vyrovnat. Následný přímý kop hostů skončil na rohu, rozehrávky se chopil Prcek, přihrávkou našel nabíhajícího Třepiho, který střelou do šibenice vyrovnal na 2 : 2, snad tak trošku odčinil své předešlé trestuhodné zaváhání. Domácí tento moment psychicky neunesli a pustili se do rozhodčí, který už se tak začal pomalu obávat o vlastní bezpečnost, po jednom z ataků na něj ukázal domácímu hráči další červenou a po inzultaci zápas ukončil asi 10min před koncem a za stavu 2 : 2. Pak došlo ještě na uklidňování některých domácích borců, kteří se s danou situací nebyli schopni vyrovnat, vše bylo postupem času zažehnáno, rozhodčí odjel ,,pouze“ s roztrhaným zápisem o utkání. Nevím co víc k zápasu ještě dodat, snad jen že ze strany domácího celku bylo toto jednání naprosto zkratovité, měli by si do příštích zápasů uvědomit, že polemizovat s rozhodčím o jeho rozhodování se nevyplácí, zvláště v případě, kdy rozhodčí ani jedno z mužstev v průběhu zápasu nijak nepoškodil a měli by se ta víc soustředit na vlastní předváděnou hru, která alespoň v průběhu první půle byla velice kvalitní.

Teď nezbývá než čekat jak rozhodne výbor SFMO. Byl to velice nepovedený závěr podzimní části, doufejme že více takových zápasů již nesehrajeme a další naše spiely se budou odehrávat v poklidném duchu. Teď hráčům Sokola nezbývá než čekat na verdikt a hlavně se domluvit na termínu konání závěrečného sezení a zhodnocení uplynulé podzimní částí sezóny 2009/2010.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

gfjtjh

(lotto, 18. 12. 2009 15:35)

mas pravdu,prehnali sme to no.a muzem si za to sami.snad nam daj jen stopku na hrace a ne na cely tym.jinak sme v haji.preju pekny svatky a na jare zdarec.

Lotto

(Třepi, 18. 12. 2009 6:44)

Milý jkguzg, upřímě si to přiznej a rovnou napiš že jste to psychicky neunesli, pokud sis pozorně přečetl reportáž, tak tam vyzdvihujeme i vaši hru a to že jste to za stavu 2:1 pro vás neunesli je vaše věc, bohužel jste brečeli nad každým faulem, i když ty fauly zase až tak hrozné nebyly, pořád jste se s rozhodčím hádali a nadávali mu, v tomhle bych viděl zásadní rozdíl mezi oběma mužstvy, neříkám že ten zápas pískal kdovíjak dobře, ale kazil to pro obě strany stejně, jednou pískl a pak zase ne, karty které jste dostaly byly zasložené, za faul ze zadu na unikajícího hráče a za nadávání do p..e rozhodčímu, za co jiného by se podle vás mají ty karty dávat, bohužel jste poznali že se s rozhodčím nemá diskutovat, nemá cenu to dál rozebírat. Bohužel pro vás a hlavně pro některé vaše hráče to asi nebude mět dobrý konec. A nevykládej tady něco o nářezu a raději poděkuj taky vašemu golmanovi, který vás v několika situacích podržel, na naší straně stál v brance kluk, který normálně nechytá, oba brankáře jsme měly mimo, a dostal od vás pouhé dva góly, tak tady neplácej něco o nářezu od mladých borců. Je třeba hledat chyby i na své straně a ne jen straně rozhodčího a soupeře. Jináč všechno nejlepší do nového roku a ať je na vás sfmo milosrdné

jkguzg

(lotto, 17. 12. 2009 19:31)

hosi aspon tady nepiste srscky,vite ze ten rozhoci piskal jak curak,a diky nemu ste vyhrali.jinak ste jeli s nemilan s narezem od mladych borcu.doufam ze se na jare sehrajou ostatni tymi at to mame zajimavejsi.

Zápas KMK - Zora

(Adam, KMK Haná, 24. 11. 2009 21:13)

Co jsme dělali? Vše jsem vyjádřil na našem webu. V podstatě nás psychicky srazila ta vymyšlená penalta rozhodčím na začátku druhého poločasu a i když se nám ještě později podařilo vyrovnat tak to nic neznamenalo. Prostě jsme se uplně zhroutili a do konce zápasu jsme se z toho nedokázali vzpamatovat - bohužel!

...to jsou věci ?!

(Leoš, 24. 11. 2009 6:32)

Reaguji na Adamovu připomínku (viz níže).Je smutné, že i takový profesionálové, za které pan N. vydává své rozhodčí nejsou schopni respektovat hráče obou mužstev. Je k zamyšlení, proč přijel pískat na poslední chvíli jiný rozhodčí. Není to poprvé. Minulý zápas, ještě proti Euro střech ( dřívější název Endl lotta ) se rozhodčí nedostavil vůbec. Nemá také proto cenu hodnotit výkon, korektnost a profesionalitu dotyčných pánů v "černém". Za náš mančaft můžu jen říct, že je nám absolutně proti srsti kamarádíčkování se z některým z arbitrů. Nidky jsme to nedělali a ani nebudeme! Z vlastních zkušeností. Co se týká korektnosti dotyčného pána z nedělního zápasu, nemá cenu se k tomu vyjadřovat. Při zuřivosti a zkratech mančaftu soupeře nezbylo nic jiného, než se postavit do cesty jejich býkům, sápajícím se po arbitrovi. Z důvodu následků, které se mohly odehrát, to je asi pochopitelné, ne?

Jo a co jste dělali proti Zora Clubu? Ten mančaft jste měli přece jasně převálcovat. Po tom co jste předvedli u nás, bych bez zaváhání jasně sázel na vás, i když se hrálo na pidi plácku na Sokolce.

To jsou věci....?!RE

(Třepi, 24. 11. 2009 6:23)

Adame, asi to tak z reportáže vyznělo, že pískal rovinu, nikdo rozhodčího ale nijak nevychvaluje, ale myslím že v rámci svých možností opravdu pískal, nebo se snažil pískat pro obě strany stejně, neříkám že zapískal opravdu všechno, to se týká obou stran, ale jak si napsal, který rozhodčí to dokáže. Mezi náma a Endlem byl podstatný rozdíl, nevím jestli sis to všiml, my jsme s ním nic neřešili a soustředili jsme se sami na sebe, právě proto že víme jací jsou rozhodčí v sfmo, je lepší s nima moc nepolemizovat o jejich rozhodování, to že Endl každý písknutý nebo nepísknutý faul řádně peprně okomentovali je jejich problém, na utkání si byl, tak si to mohl slyšet. Nechci se tady nějak omlouvat, mohl jsem to napsat do reportáže trochu přesněji, ale teď už je to stejně jedno. Jinak s tímto rozhodčím taky nemáme dobré zkušenosti, nás spíše překvapil jak pískal, čekali jsme, že z jeho strany to bude horší. A ještě jedna věc, karty co soupeř dostal byly naprosto zasloužené, za urážení rozhodčího a faul na polovině ze zadu, to si myslím že si kartu zaslouží, to že to za stavu 2:1 v jejich prospěch neunesli.... Můžu říct, že jsem osobně takovej zápas ještě nezažil, my jsme s Endlem odehráli celkem 3 zápasy, ale vždycky to bylo vyhrocené, a vůbec nezáleželo na tom který rozhodčí to píská, asi je to i chování mančaftu se kterým hraješ.

To jsou věci...?!

(Adam, KMK Haná, 23. 11. 2009 20:52)

Tak můžu říct, že jsem to utkání viděl a určitě mi dlouho zůstane v paměti!
Ale v jednom s váma nesouhlasím. Že by rozhodčí Kenša pískal KOREKTNĚ to jsem si teda ani nahodou nevšiml!
Já můžu říct, že tohle je nejhorší rozhodčí, kterého náš tým kdy potkal. Udělil nám už jednu červenou kartu, protože mu náš hráč řekl, co si o něm myslí, pak nám kvůli němu kontumovali zápas v náš neprospěch, uznal gól do naší sítě i když míč trefil jasně břevno a pak zase neuznal gól, když pískl nějakej faul, špatná zpráva byla ta, že všichni naši hráči byli aspoň metr od hráčů soupeře.
No zkrátka a dobře je to vůl a tento zápas to dokázal!
Každopádně vím jak to s rozhodčíma je a jak to dopadá na VV, prostě je absolutně zbytečné se jakkoliv dohadovat, protože se tím nic nevyřeší.
Proto je jasné, že jednání borců z Endl lotto byli absolutně zbytečné.

Nepochopitelné ...

(Leoš, 23. 11. 2009 8:54)

Nazdar borci. Tak ta neděle mi zůstane asi dlouho v paměti. Nechápu vůbec počínání některých domácích hráčů. Já sice tušil, že to bude vypjatý zápas. Spíše než výsledný průběh slovní jsem ale očekával vývoj fotbalový. Mužstvo Endlu je sice dost tvrdé a silově založené, ale dá se chytrou hrou eliminovat. Ještě k tomu bylo nažhaveno srazit nám hřebínek prozatimní podzimní neporazitelnosti. Abych ale pravdu řekl, takový extrém jsem nečekal. Nechápu nespokojenost domácích s výroky rozhodčího. Připadal mi velice korektní a pískal na obě strany stejně. Zápas byl sám o sobě plný bojovnosti a nasazení, nepotřeboval žádné korekce a zbytečné zásahy rozhodčího. Pokud však byl faul či jiné provinění proti pravidlům, zazněl hvizd. Jak už uvedl Třepi ve své reportáži, bylo to zkratové jednání. Mužstvo, které využilo absence našeho brankáře a ujalo se dvakrát vedení musí tuto situaci vyřešit jinak než jen slovními souboji. Já sám nepatřím ke klidným hráčům, sem tam přidám nějakou tu ostřejší poznámku, ale toto bylo příliš i na mě. Mrzí mě, že tento konec podzimní části bude mít jistě disciplinární dohru u SFMO. Bylo zbytečné ze strany Endl lotto toto extempore, hráči mají jistě na víc, než na takovéto jednání. Dost bylo ale komentářů této situace.
Jistě při závěrečné dojde k dobrému hodnocení podzimní části. Uvidíme jak nám to půjde na jaře. Nesmíme ulehnout k zimnímu spánku, ale pečlivě se snažit připravit na jarní lité boje, které budou velmi důležité.
Nejen nám, ale i soupeřům, kteří navštěvují naše stránky, přeji zimní odpočinek a brzkou kvalitní jarní přípravu na 2. část sezony. To platí i pro ty ostatní.

2 body

(Třepi, 23. 11. 2009 6:23)

Tak přátelé, dopadlo to asi jak jsme všichni čekali (rozhodnutí ohledně zápasu Endl : Sokol), máme docela slušný 6 bodový náskok na třetí příčku, a tak můžeme v klidu přezimovat a věnovat se tak poklidné zimní přípravě. Snad Feri domluví ten přátelák s babama už na tuto sobotu a zakončíme tak úspěšný fotbalový podzim, na závěrečné se tak snad taky domluvíme, návrhy a termín pište semhle.

Gratulace

(Johhy, 22. 11. 2009 16:09)

Tak pratele, to byl teda zaver podzimu jak noha. Endl Lotto si pekne nasrali do hnizda, protoze to je pro ty dva hrace stop min. na 6 zapasu. Jenom dobre pro nas.