Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dřeváci Pňovice : Sokol Žerotín 0 : 2

21. 9. 2009

Dřeváci Pňovice : Sokol Žerotín 0 : 2 (0 : 0)

Ve čtvrtém kole soutěže zajížděli žerotínští do Pňovic. Nadešel čas dalšího sousedského derby. Tyto zápasy mají vždy zvláštní náboj. Neplatí zde žádné z pravidel o postavení v tabulce, aktivním útoku a lepších obranách. Jsou to nevyzpytatelné zápasy. Žerotín poslal do hry tuto sestavu: Tomas - Feri, Prcek, Leoš, Robson - Cvrček, Dux, Indián, Kuře, Johhy. Chyběl tedy jen Třepi.

 
Po úvodním hvizdu byla v prvních minutách zápasu vidět opatrnost na obou stranách. Nepříliš dobrý terén nutil hráče k opatrnosti při rozehrávkách. Šotolinka byla opravdu dost vysušená, kluzká, hlavně však ale velmi rychlá. To také každému nesvědčilo. Hosté chtěli zaskočit domácí Dřeváky hned zkraje, bohužel nepřesnosti v rozehrávce a problémy při zpracování delších přihrávek je brzdily. Domácí se ale nenechali zaskočit, a prezentovali se snahou o kombinační hru. Pozorně bráněni byli zejména Tomin se Šmoldasem. Jejich výměny míčů byli největším potencionálním nebezpečím pro branku Žerotína. Zhruba v desáté minutě se ve větší šanci ocitl Johhy, ale jeho střela levou nohou skončila daleko mimo branku. Hosté vyslali na branku Dřeváků, kterou tentokrát hájil Bop ještě několik další střel ze střední vzdálenosti, ale ten si z jejich pokusy bez problémů poradil. Zejména Leoš, Feri a Robson byli v této činnosti aktivní. Na druhé straně nebezpečně zahrozili domácí, když po kombinaci Tomin – Šmoldas – Mls posledně jmenovaný vyzkoušel pozornost Tomase v brance technickým zakončením. Po pár minutách pak rozhodčí Pitek ukončil první poločas, který se střídavě odehrával před jedním či druhým vápínkem, ovšem bez nějaké brankové příležitosti.
 
Do druhého poločasu vstupovala obě mužstva s vědomím, že kdo první vstřelí branku, zřejmě vyhraje. Blíže k tomu měli po pár minutách domácí, kteří zahrozili opět rychlou kombinací Ruprecht – Šmoldas – Tomin. Jeho zakončení však bylo hostující obranou zablokováno. Poté se začali do šancí tlačit i žerotínští. Zjednodušením hry se snažili tlačit před branku. Jejich snaha přinesla pár slibných šancí, které však byli nepřesně zakončeny. Zhruba v polovině druhého poločasu žerotínští zakombinovali ve středu hřiště a po nahrávce Cvrčka se k zakončení dostal Johhy. Jeho lehká střela překvapila Bopa v brance Dřeváků, který na ni nestačil zareagovat. Tato branka hosty ze Žerotína povzbudila. Dále se tlačili jednoduchými kombinacemi, které však někdy končily na nepřesnosti, do útoku. Rychlejší hrou a zejména pohybem se snažili domácí přinutit k chybám v rozehrávce. Ti však nesložili zbraně a dále se snažili hosty přehrát kombinacemi. Postupně přešli do brejků, a to když žerotínští ve snaze vstřelit další branku nepřesnou rozehrávkou kazili rozvíjející se akce. Hosté se však stačili vrátit a brejky včas utnout. Cca 8 minut před koncem utkání se hostům ze Žerotína vyplatila aktivita v napadání rozehrávky a vynutili si chybu na rozehrávajícím brankaři Bopovi. Ten musel hrát nohou a Robsonovi se podařilo jeho rozehrávku zblokovat a pohodlně doklepnout do odkryté branky. 0:2 Hosté se druhou brankou uklidnili a snažili se dohrát utkání pečlivou obranou a s jedním napadajícím hráčem. Zbývající minuty zápasu přinesli už jen dvě nepřesná zakončení akcí na obou stranách. Po závěrečném hvizdu tak mohou být žerotínští spokojení ze zisku dvou bodů, ne však s předvedenou hrou. Ta zaostávala za minulými zápasy. Je však nutno připomenout úvodní věty, že tato vzájemná utkání nemají favorita dopředu jednoznačně určeného a jsou tudíž nevyzpytatelná.
 

Příští kolo má mužstvo Žerotína volno. Další zápas sehraje až 1. 10. v Olomouci na Sokolce, kde bude čekat mužstvo OKL team. Zápas se hraje pro nás netradičně již ve čtvrtek od 17:30.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Nemusí pršet, stačí .......

(Třepi, 21. 9. 2009 18:19)

Na derby je to dobrý výsledek i když hra trošinku pokulhávala, překvapivě Dřeváci nebyli kompletní, to se v zápasech s náma moc nestává :-), no hlavně že jsou 2body, čisté konto a pohoda v domácích řadách. Další zápas je ve čtvrtek 1.10., doufám že nás bude dost a potvrdíme formu a zlepšíme hru, i když na tom krcálku na sokolce se moc o zlepšení hry mluvit nedá, tam to prostě nejde, ale musíme zabojovat a naplno bodovat, letošní sezóna začala velmi dobře, ale zápasy se silnějšími mančafty teprve přijdou, na ty se bude třeba plně koncentrovat a urvat z nich co nejvíce bodů. Jinak děkuji Leošovi za dobrou reportážičku, příště se zase něco pokusím vypotiti já.