Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dektrade : Sokol Žerotín 1 : 3

17. 4. 2010

Dektrade : Sokol Žerotín 1 : 3 (0 : 1)

Ve třetím jarním kole jelo naše mužstvo na neoblíbenou, malinkatou sokolku, kde mělo změřit síly s posledním celkem tabulky, mužstvem Dektrade. Už předzápasové rozcvičení naznačovalo, že v domácím celku přibylo několik nových tváří, a výsledky z úvodních kol naznačovaly, že už nepůjde o tak jednoduchého soupeře, tak jako tomu bylo v podzimní části, kdy hráči Sokola zvítězili na domácí půdě 8 : 0. Sokol nastoupil v kompletní sestavě, ve které chyběl jen Dux, který má momentálně jiné než fotbalové povinnosti.

 
Poločas začal a obě mužstva se chvíli, na v některých místech podmáčené sokolce, hledala. V úvodních minutách se hrál nehezký fotbal nevalné úrovně, je to bezesporu zapříčiněno malou hrací plochou na sokolce, která tak svými parametry vyhovuje spíše málo běhavým mužstvům, které na této ploše hrají destruktivní fotbal a bez myšlenky nakopávají míče na branku soupeře, bohužel ani v jednom z týmů, které nastoupily do zápasu, nebyl žádný vytříbený technik, který by si naopak na malém prostoru liboval, a tak se hra místy uchylovala k onomu nezbytnému nakopávání a nahazování. Nechme sokolku sokolkou a nyní k první šanci zápasu. Po vybojovaném míči na vlastní polovině, se hráči Sokola vrhli do rychlého protiútoku, postupovali ve dvojici Cvrček, Třepi na jednoho obránce domácích, těšně před pokutovým územím se Cvrček snažil prostrčit míč na Třepiho, ale přihrávce zabránil gólman Dektradu, který jej špičkou vyrazil na hruď Cvrčkovi, ten opětovně zakončil, teď ale do obránce soupeře, který mu při obranném zákroku nakopl míč do tváře, poté se kulatý nesmysl odrazil, pro domácí nešťastně, přímo k nabíhajícímu Robsnovi, který jej nekompromisně umístil do branky domácích. Žerotín tak vedl 1 : 0, hru tím trochu ze své strany uklidnil a vyčkával tak na další branku, kterou by přidal ještě většího klidu na své kopačky. Do konce první půle však žádné mužstvo branku nevstřelilo, a tak na „světelné tabuli“ zůstal poločasový výsledek 1 : 0 pro hostující celek.
 

Druhý poločas se nesl v podobném duchu, stejně jako ten první. Hosté čekali na druhou branku a domácí mužstvo se pokoušelo vyrovnat, hra nebyla pro oko diváka ani ve druhé půli příliš pohlednou. Asi ve 40 minutě se Sokol konečně dočkal druhého gólu, kdy si na polovině soupeře narazil míč obránce Leoš s Cvrčkem, který mu jej pohotově vrátil kolem bránícího beka Dektradu, přihrávku si Leoš jedním dotykem zpracoval a druhým poslal míč kolem padajícího brankáře do soupeřovy branky. Stav byl tedy 2 : 0 pro Žerotín, který ale polevil v nasazení a po právu za to pikal. Po autovém vhazování a nepokrytí hráče Dektradu v pokutovém území, rozvlnili domácí síť, kdy se hlavou prosadil domácí útočník. Po snížení se hra na obou stranách oživila a oba celky se urputně snažily o vstřelení branky. Nakonec se to podařilo hostům, kteří využily šance, po akci Leoš, Cvrček, kdy posledně jmenovaný zakončil jejich pohlednou akci. Stav 3 : 1 pro Sokol už vydržel až do konce utkání. Dva body jsou opět šťastně doma, i když v tomto zápase byly opravdu dost vydřené. V dalším kole se můžeme těšit na derby s velkým „D“, domácí celek Sokola přivítá na svém stadionku hosty z Pňovic, tak doufejme, že naši borci i toto těžké utkání zvládnou a vybojují tak další dva body v honbě za vysněným cílem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zaplať Pánbůh za dva body..

(Leoš, 19. 4. 2010 13:37)

Zdarec, tato hláška opravdu sedí. Sokolka nezklamala. Můj první zápas venku na Sokolce jsem si řádně užíval. No hlavně moje srdce. Už před úvodním výkopem bylo načnuto pozorováním jiným mužstev na place. Na této hrůze se prosím musí hrát fotbal!! Infarkt se o mě pokoušel po pár minutách. Na tom našem vyčleněném kousíčku z celkového hnusu byla kaluž měkosti hov..., velikosti celého vápna a přitažlivá jako magnet. Pořád přitahovala přihrávky, míč a volné hráče pro nahrávku. Naštěstí se nám podařilo opět celkem rychle skórovat. Při druhé naší brance se přiznám, pořád nevím jak se mi podařilo tu louži přeletět s míčem u nohy a vystřelit na branku. Čekal jsem pád do toho bahna.
Je to zkrátka plac pro destruktivní mužstva z města, která nemůžou hrát otevřenou hru. Vůbec se tam netěším na další zápas venku. Musíme to nějak přežít a poprat se s tím. Nejlépe stejně dobře, jako proti Dektrade. Nechci soudit naši hru, v tom obludáriu zvaném Sokolka to byl ale místy nadlidský výkon.