Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blues Rock : Sokol Žerotín 1 : 5

19. 5. 2010

Blues Rock : Sokol Žerotín 1 : 5 (1 : 2)

Další sobotu, 15. května zajíždělo mužstvo Žerotína k zápasu na Sokolku do Olomouce. Jejich hostitelem bylo mužstvo Blues Rocku. Žerotínští na tento zápas dorazili v prořídlé sestavě. Johhy – Feri, Prcek, Leoš, – Robson, Cvrk, Omluvil se Tomas, který jako DJ byl po akci, Kuře a Indián byli pracovně vytíženi a Třepi se nemohl uvolnit.Již před zápasem bylo na malém plácku na Sokolce vidět, že déšť z konce týdne mu uškodil. Čtyři větší louže na jejich hřišti byly pro oba týmy nepříjemné.

První poločas začali lépe domácí, kteří se hned po zahájení zakousli do žerotínských bez nějakého respektu. Hosté tak měli v prvních minutách hodně napilno v obraně. Blues Rock si vytvářel šance a jen jejich špatné zakončení drželo hosty s nulou za zády. Po pár nepřesných zakončeních se v útoku prosadil domácí útočník, který však vyloženou šanci zakončil mimo branku. Ani ne po chvíli se ale domácí přece jen radovali. Cca v desáté minutě střelou z mírného úhlu, kterou Johhy špatně odhadl a nestačil zasáhnout, otevřeli skóre zápasu. Žerotín se rozehrával pomaleji a tato branka je ještě více zbrzdila. Nemohli se prosadit před branku, kde domácí pozorně likvidovali jakékoli pokusy o zakončení. V průběhu první půle však hosté ze Žerotína stále více zpřesňovali svoji hru a v jejím závěru vyrovnal střelou ze střední vzdálenosti Leoš. Po výborném napadání Cvrka, který nutil domácí k nepřesnostem se tak naskytla šance a hosté ji využili. Šance pokračovali na obou stranách, zejména střela po rozehrání trestného kopu, která skončila na spojnici, mohla domácím zajistit vyrovnání. Využitá šance se ale objevila na straně Žerotína. Po autovém vhazování si míč přiklepl Feri, posunul lehce mezi obránce před branku. Tam si seběhnul Robson a nabídnutou šanci proměnil technickým umístěním do protipohybu brankáře Blues Rocku. První poločas tak skončil 1:2 pro hosty.

Do druhé půle nastupoval Žerotín se snahou prosadit se přes dobrou obranu domácích a přidat ještě nějakou tu branku. Domácí začali opět náporem a jejich hra se soustředila na dlouhé míče před bránu hostů. Žerotínským tato jejich hra paradoxně vyhovovala. Po dobrém bránění přecházeli do protiútoků a snažili se ve dvou zakončovat akce. Jejich snahu umocňovalo napadání Cvrka, který absolvoval mnoho tvrdých soubojů. Z jednoho takového protiútoku padla i další branka. Vpřed se vysunul Leoš a po narážečce od Robsona obešel obránce. Ocitl se tak už jen před brankářem, kterého placírkou obstřelil do odkryté části branky. 1:3. Hostům zřejmě sedělo méně střídání a delší čas na place, neboť se rozehráli k slušnému výkonu. Několikrát se z obrany vysunul i Prcek a dostal se k zakončení v blízkosti branky domácích. Další změnu skóre zajistil Cvrk, který napadáním donutil domácí chybovat v rozehrávce. Jeho pohotové zakončení podél vyběhnuvšího brankáře odměnilo snahu další brankou. 1:4. Domácí se poté trochu stáhli do obrany a podpora útoku se tak soustředila už jen na dlouhé výhozy od vlastní branky. Když už se dostali k zakončení, zasáhl Johhy, který šanci zlikvidoval včasným zákrokem či vyražením. Brankový účet zápasu uzavřel opět aktivně hrající Cvrček, který po kombinaci s Leošem zakončoval sice na dvakrát, ale na jeho druhou dorážku nestačil už ani gólman a ani obětavý obránce na brankové čáře. 1:5. Domácí nedokázali do konce zápasu najít recept na překonání hostující obrany a když i po šanci Prcka, který si krásně naběhl na vhazování Leoše před branku, ale tísněn nedokázal přesně zakončit, se skóre již nezměnilo, mohl rozhodčí ukončit rychlé a tvrdé utkání. Hosté si odváží důležité dva body z venku a i přes špatný první poločas, který zachránili až v jeho závěru, dokázali v druhém potvrdit svoje zlepšení navýšením branek do sítě Blues Rocku.

Příští kolo hrají Žerotínští opět na domácím hřišti. Přivítají zde mužstvo Leaders. Uvidíme, jak se jim povede proti tomuto soupeři.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zavodněná sokolka

(Cvrk, 19. 5. 2010 15:11)

Hřiště opět nezklamalo a ne jednomu hráči louže překazila pěknou souhru se spoluhráči. Zápas náročný především na osobní kontakty se soupeřem naštěstí pro mě skončil jen odřeným kolenem a slušným koňárem. Každopádně všichni podali velmi dobrý výkon a je pouze škoda, že všechny naše vypracované šance neskončily brankou. Tak v sobotu snad v ještě lepší formě na domácím plácku...čauvec.

Výborný výsledek

(Třepi, 19. 5. 2010 7:10)

Zdarec všeci, uhráli jste super výsledek s dobrým soupeřem a katastrofálním povrchem jste to perfektně zvládli, gratulace. V sobotu proti Leaders, nejsem zatím schopen říct jestli budu, tak se raději dopředu omlouvám, kdyby náhodou hrozil nedostatek hráčů, tak mě dejte vědět a pokusím se to nějak udělat a dorazím.