Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Plantoši 3 : 0

20. 5. 2009

Sokol Žerotín : Plantoši 3 : 0 (1 : 0)

V dalším kole soutěže naší skupiny jsme doma hostili mužstvo Plantošů, kterému jsme měli z podzimu co vracet. Po špatném závěru zápasu na jejich půdě jsme jim chtěli oplatit porážku, a pokud možno přidat nějakou tu branku navíc. Sešli jsme se v sestavě: Johhy – Feri, Prcek, Leoš – Robson, Cvrček, Dux, Indián. Před zápasem nás postihlo překvapení, když stálý fanoušek „Skříň“ nedorazil jako první. Předběhla ho jedna z fanynek, naštěstí také z našich řad. 

Po úvodním hvizdu byla v prvních minutách zápasu vidět naše aktivita. Soupeře jsme chtěli zaskočit hned zkraje. Bohužel nepřesnosti v rozehrávce nás brzdily. Hosté se nenechali zaskočit a také se chtěli na našem prostornějším hřišti ukázat. Zejména výpady Tomáška byly při jeho rychlosti a tvrdém zakončování velmi nepříjemné pro naši obranu a brankáře. Naštěstí ve svém snažení zůstával osamocen. Vázla především souhra s Registrákem a Matesem. Naše mužstvo se nenechalo odradit a pokračovalo ve své hře. Za zmínku stojí několik pěkných a přímočarých kombinací po ose Feri – Dux – Robson nebo Leoš – Cvrček – Robson, kdy posledně jmenovaný nevyužil několik slibných situací a jeho zakončení bylo nepřesné. Zhruba v polovině prvního poločasu se po jedné z dalších rychlých akcí ujali domácí vedení. Rozehrávkou z vlastní půle našel obránce Leoše, který okamžitě posunul na Robsona. Ten nahrávku neopětoval, ale při zaváhání obránce s atakem svojí pověstnou dělovkou prostřelil brankáře kolem levého ramene a tyče. Touto brankou dodal domácím potřebný klid. Akce střídala akci. Po kombinacích domácích se na druhé straně opět v nebezpečných situacích objevoval Tomášek. Obrana však jeho průniky stačila zastavovat. Několik šancí domácího mužstva zlikvidoval výborně chytající brankář hostů, který se stal největší překážkou pro útočníky. Zejména Robson by mohl vyprávět. Jeho několik slibných šancí po skórování přímo volalo, ale právě skvělé zákroky brankáře „Cedníka“ držely šance Plantošů stále v kurzu.

Po změně stran obrázek prvního poločasu pokračoval. Mnoho míčů skončilo po nepřesných rozehrávkách obou mužstev na kopačkách jejich soupeřů. Sem tam se blýskl po pěkných střelách jeden či druhý brankař, ale všechny byly s uctivé vzdálenosti a mnoho práce nepřidělaly. S přibývajícím časem se však na hřiště vkrádala i nervozita. Nervozita mezi mužstvy navzájem, ale také občasné ataky z jedné či druhé strany vůči rozhodčímu Pitkovi. Vše ale utnula další branka Robsona. Nenechal se při zpracování míče před brankou hostů obráncem odtlačit a rychlým obtočením kolem něj si udělal prostor. Následovalo další „bombarďákovo zakončení“ přesně pod víko hostujícího brankáře. Ten jen ztuhle sledoval jak se míč odráží od břevna do země a zpět, tentokrát už za břevno do branky. To vše v mžiku nepostřehnutelném. Po pár minutách měl šanci Leoš, když se ocitl před brankařem a s míčem u nohy. Chtěl však nabídnutou šanci přenechat na Robsona, který by tak dokonal svůj hattrick. Lehkou přihrávkou mu posunul míč. Jenže rychle se vracející Tomášek Robsona skosil ještě dřív, než stačil doklepnout do prázdné části branky. Nabídnutou penaltu využil Cvrček, který nekompromisní polovysokou ranou od tyče do sítě po levé ruce bezmocného brankáře završil výsledek na krásných 3:0. Hosté však i za tohoto stavu neodpadli a snažili se stále hrát aktivně. Zbytek zápasu se ale vesměs dohrával v poklidu, takže odveta za ztrátu bodů z podzimu se povedla. Škoda jen dalších nevyužitých šancí ze strany Robsona, Cvrčka a Leoše. Mohl být výsledek veselejší.

V příštím zápase zajíždíme na půdu KZT do Štěpánova. Zápas se hraje již od 17:00 a doufáme, že budeme pokračovat v dobrých výsledcích i tam.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Konečně souhra

(Cvrk, 20. 5. 2009 21:23)

Dík všem za poslední dva podařené zápasy je vidět že kolektivní hra nám sedí a umíme přehrát soupeře. Čekají nás i těžší zápasy, ale pevně věřím, že nám forma vydrží až do závěru sezony, kdy nás čeká dvojice těžkých zápasů. Tak čus v pátek.