Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Mizerové 2 : 5

2. 7. 2009

Sokol Žerotín : Mizerové 2 : 5 (2 : 1)

V posledním kole ročníku 2008/2009 nám náleželo přivítat na našem plácku „Kde só lipy“ mužstvo Mizerů. Ti se pohybovali bezkonkurenčně na předním místě tabulky po celou sezonu. Jen pár zaváhání a výměna pozice s mužstvem Euro střech v podzimní části byla toho výjimkou. Minulý, podzimní zápas skončil deklasováním Sokola Žerotín 7:1, a tak bylo teď na jaře co vracet. Sešli jsme se v sestavě: Johhy – Prcek, Feri, Leoš – Robson, Cvrček, Indián, Kuře, Dux. Chyběl tedy Třepi a Tomas. Čekal nás však nelehký úkol. Hosté přijeli v silné sestavě.

První poločas jsme zahájili opatrnou hrou. Pěkně zezadu a čekat na příležitosti. Otevřená hra s hosty by byl náš předčasný konec. Byli to hosté, kteří se jako první prosadili a dostali do šance. Křižná přízemní střela zprava jen o pár centimetrů minula levou tyč. Hosté hráli velmi aktivně a i přes jasné postavení v tabulce a nemožnost být ohroženi nás vůbec nešetřili. Byli jsme nuceni přidat a snažit také o útočnou hru. Několik slibných možností však skončilo na pozorné obraně hostů. Jejich brankář zasahoval jen sporadicky. Byl to však Leoš, který po přihrávce Prcka zezadu zahrozil. Jeho pohotová střela bezmála z poloviny hřiště nachytala brankáře na holičkách. Prudká rána skončila v síti přesně pod břevnem. Brankář nestačil ani zvednout ruce. Překvapivě jsme tak zahájili brankový účet zápasu jako první. Tento gól nám dodal na chuti. Museli jsme však i pozorně bránit. Mizerové byli vpředu velmi nebezpeční. Hlavně jejich rychlé přechody do útoku nám dělali starosti. Sehrané rychlé výměny míče však postrádali přesnější zakončení. Bohužel pro nás se ale po jednom z rohů dostala prudká rozehrávka na tyč. Zde se nedohodl Feri ani Johhy v brance a posledně jmenovaný si zasunul míč do branky. Bylo vyrovnáno. Hrálo se opět od nuly. Po pár minutách však promluvil Robson. Čistě vybojovaný balon na polovině hřiště posunul Feri do brejku právě Robsonovi, a ten sám před brankářem nezaváhal. Technickým zakončením po levé ruce brankáře strhl vedení opět na naši stranu. Toto vedení jsme udrželi až do poločasu. Je nutno poznamenat, že k tomu bylo třeba vyvinou velké úsilí. Mizerům nebylo přáno přesnější zakončení. Zatím….

Do druhého poločasu jsme vyběhli s odhodláním pozornou obranou zabránit vyrovnání a zkusit využít některé z mála šancí na zvýšení hubeného náskoku. Bohužel situace byla jiná. Po pár minutách se podařilo hostům vyrovnat. Po obrovské hrubce Johhyho v brance, který chtěl nejprve míč odkopnout před svým vápínkem, ale těsně před odkopem si vše rozmyslel a pokusil se přihrát obránci. Výsledkem bylo krásně přiťuknutí dotírajícímu útočníkovi, který v klidu zasunul balon do prázdné branky.Velmi laciné vyrovnání. Po této brance jsme upadli do útlumu. Zdrceni z takového vyrovnání nám chvíli trvalo, než jsme znovu našli ztracené tempo. O pár minut později se však hosté po autovém vhazování a bleskovém zakončení ujali vedení 2:3. Tím naše šance značně opadly. Jejich výborná hra i v druhém poločase nám nedávala mnoho šancí na vyrovnání, natož na otočení skóre. Přesto jsme se nevzdávali. Výborně hrál Prcek, který obětavou hrou zastavoval nebezpečné akce hostů. Chyběl nám klid a přesnost v přihrávkách a v zakončení akcí. Nervozita nám svazovala nohy. Útoky Mizerů se stupňovali. Při jednom z dalších nebezpečně založených útoků byl faulován hostující útočník. Neproběhlo žádné rozehrání akce, ale tvrdá polovysoká střela podél naší zdi, která svojí razancí překvapila i Johhyho a od něj se odrazila do brány. 2:4 a tudíž konec našich nadějí. Za tohoto stavu jsme se už jen zmohli na pár střel ze střední vzdálenosti, které však postrádali přesnost. Zápas se z naší strany po této obdržené brance už jen dohrával. Mizerům se potom v posledních minutách podařilo vstřelit ještě jednu branku. No, vstřelit. Po útoku z naší pravé strany zakončoval útočník slabou přízemní střelou zřejmě ne svojí silnou nohou celou akci. Nečekaně pro všechny ale míč skončil v síti. Johhy si jej tam opět nešťastně srazil. Co bylo příčinou, zda kluzký míč, trávník, nepozornost, to ví jen on. Tím se tedy uzavřel účet zápasu a nám nezbývalo nic než po závěrečném hvizdu jen potřást rukou vítěznému týmu Mizerů. Mužstvu, které si na 100% zaslouží postup do vyšší ligy futsalu. Hodně štěstí v novém ročníku s novými soupeři.

My však nemusíme smutnit. I přes neúspěch v posledním zápase, kdy nám spíš chybělo jen štěstí jsme odehráli velmi dobré utkání. Zejména Prcka a Feriho nelze za výkon nic než jen vyzdvihnout. Jejich zkušenosti byli ale po celou sezonu velmi platné, Robsonova zakončení důležitá a přesná, Cvrčkova aktivita po celém hřišti nezdolná a Indiánova snaha konečně korunovaná. Jarní část byla oproti podzimu vydařená, naše „šňůra“ vítězství obstojně dlouhá. Nahradili jsme si tak velmi nepodařený podzim plný výkyvů a myslím si, že se nemusíme za konečné umístění stydět. Dovolím si však jen poznámečku maličkou. Musí nás mrzet zbytečná ztráta bodů v jarních zápasech s Hodolany J.a Zorou. O vše ostatní jsme přišli už na podzim. Každopádně skončila dobrá sezona Sokola Žerotín. Jen tak dál borci !

Díky  všem  hráčům  za  podané  výkony, fanouškům  za  podporu  a ostatním  za  organizaci  zázemí při domácích zápasech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dík všem

(Cvrk, 3. 7. 2009 9:39)

Zdarec, tak nutno uznat, že všechno o čem se píše v poslední reportáži je tvrdá rtealita. Myslím, že sezona byla velmi povedená a doufám, že jsme se poučili ze zaváhání v jejím úvodu. Uvidíme koho nám přiřadí v nové sezoně. Věřím, že pokud vydržíme s kvalitní týmovou hrou můžem opět pomýšlet na přední pozice v tabulce a pevně doufám, že ke každému zápasu opět nastoupíme se zdravou chutí zvítězit. Děkuji všem spoluhráčům za podané výkony a těším se na další sezonu. %%%

Dobrá sezóna

(Třepi, 2. 7. 2009 6:56)

Čauec. Tak je to asi tak jak to napsal Leoš ve své reportáži, je nutno dodat že až na těch pár zaváhání se odehrála řada dobrých zápasů a při pohledu na závěrečnou tabulku snad jen zamrzí to že jsme na postup měli. 35 bodů pro nás není opravdu nedosažitelná hranice. No uvidíme v příští sezóně. Jinak moc děkuju Leošovi za krásnou reportáž a hodnocení sezóny.