Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sokol Žerotín : Hodolany Junior 3 : 3

22. 4. 2009
Sokol Žerotín : Hodolany Junior 3 : 3 (2 : 0)
 
Třetí kolo, a je tady první domácí zápas jara. Domácí přivítali na svém hřišti mužstvo Hodolany Junior, se kterým se na podzim rozešli smírně vzájemnou remízou 2 : 2. I jarní zápas sliboval vyrovnaný duel a boj o každý metr, v tabulce totiž dělil soupeře pouhý jeden bod.
 
Domácí nastoupili do zápasu v kompletní sestavě, což už se nepodařilo velmi dlouhou dobu. Zápas začal v celkem pohodovém duchu, první minuty byly velice opatrné jak ze strany domácích, tak i ze strany hostů. Postupem se začali domácí osmělovat a prosazovat před brankou hostů a první branka na sebe nenechala dlouho čekat, Meixner uvolnil přesně vhozeným autem Fryblíka a ten střelou do šibenice vsítil první branku domácích. Potom začali hrozit i hosté, zejména hráč s číslem 14 dělal domácí obraně velké potíže. Z jedné nevinně vyhlížející akce právě tento hráč nastřelil břevno, to domácí jakoby povzbudilo a opět se začali tlačit do zakončení. Slibnou šanci zahodil Hublar i Meixner, ale nakonec se přeci v soupeřově síti opět třepotal míč, a to když agilní Fryblík prošel přes dva hostující obránce, v leže nahrál dobíhajícímu Meixnerovi, který bezpečně zakončil k tyči. Poločas tedy skončil přijatelným výsledkem 2 : 0 pro domácí.
 
Druhé dějství začalo stejně jako to první, jen s tím rozdílem, že v hostující sestavě chyběl jeden z obránců, který si v první půlce na nerovném hřišti a hlavně po souboji s domácícm Hublarem narazil záda a do druhého poločasu už nenastoupil. Domácí se snažily dvou brankový náskok udržet, ale byla to očividná chyba, protože se až moc soustředily na defenzívu docházelo často v jejich obranné hře k chybám. Po nedorozumění obránců se k míči dostal soupeř a přízemní střelou snížil na 2 : 1 z pohledu domácích. Vstřelený gól hosty jak se patří nabudil a začali se vrhat do útoku se snahou vyrovnat. Nicméně se domácím podařilo zvýšit vedení na 3 : 1, to když si na Vrbův aut naběhl Hublar a neomylně skóroval. Domácí se nepoučili a opět se uchýlili k defenzivní hře, za kterou zanedlouho opět pikali, když již zmiňovaný hráč s číslem 14 nastřelil břevno a nakonec i svou druhou brankou v zápase snížil na rozdíl jednoho gólu. Hosté utočily ve snaze alespoň vyrovnat, ale tak otevírali domácím hráčům prostor k brejkovým příležitostem, ale bohužel domácí s nimi nakládali prach bídně. Minutu před koncem poločasu se hostům po jednom ze závarů před domácí brankou podařilo vyrovnat a pro domácí tak bylo po nadějích na zisk 2 bodů za vítězství. Je třeba dodat, že soupeř nastřelil ještě za druhý poločas tyč, a proto je vzájemná dělba bodů šťastnější pro domácí tým.

 

Co k tomuto zápasu na závěr? Druhá půle byla ze strany domácích velice špatná jak v samotných výkonech hráčů, tak i v kolektivním pojetí hry jako takové. Zejména hádky na hřišti do fotbalu nepatří a proto by se těchto výstupů měli domácí vyvarovat a raději jeden za druhého zabojovat a výsledky se dozajista dostavý. V dalším kole jedou domácí na mini hřiště na Sokolku, kde kvalita i velikost hrací plochy napovídá tomu, že fotbal nebude o kráse, ale jen o bojovnosti, doufejme že se zaboduje a tým tak prodlouží sérii tří jarních zápasů bez prohry. Soupeřem jim bude mladé a nadějné mužstvo Zora Club.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Něco k zamyšlení...

(Cvrk, 23. 4. 2009 11:51)

Já už na ten zápas rači zapomněl i když po přečtení samotné reportáže a dalších komentářů se to vrací a ne zrovna příjemně, ještě dnes cítím křížový vaz v levém koleni, ale dávám si patřičný relax tak snad to bude do dalšího zápasu v poho. Jinak nervy pracují v každém z nás obzvlášť po obdržené brance, ale tak to ve fotbale chodí a za tu dobu by jsme měli vědět jak i z ne zrovna ideální hry vytěžit maximum... a nejde jen o body, ale i o psychiku všech hráčů pro boje v dalších zápasech.

Škoda

(Třepi, 23. 4. 2009 10:58)

Nazdar borci, tak další zápas je fuč a bod v ..... Neva pokusíme se urvat 2 body na sokolce, věřím že se to podaří, když všichni zamakáme tak to půjde. PS: zatím nevím jestli budu, ale dám včas vědět :-)

pro Duxe

(Leoš, 23. 4. 2009 10:45)

Ne, to psal Třepi. Já jen reportáž s Pňovicema. Nezdálo se mi, že bych ale psal nesrovnalosti.
No, je dost, že se i president klubu občas mrkne na jeho stránky !!!! :-)

Co dodat ?

(Leoš, 23. 4. 2009 10:43)

Nazdar všichni. jen bych chtěl dodat, že mě to strašně sere !!!! Takhle si prohrát zápas. Ano, já to beru jako naši prohru. Copak takhle se hraje když se vede? A takhle se hraje fotbal? Bez myšlenky a hlavně bez rozumu? Naše slabina je v současné době v obraně. Ne že by nebylo dost obránců, i kvalitních. Problémem je ale souhra. Málo na sebe mluvíme, povzbuzujeme se a jen neustále čekáme jak to dopadne. To musíme změnit !!!! Zatím jsme bodově celkem úspěšní. Bod jsme teď sice ztratili, ale já osobně počítám +1 bod navíc od mužstva EuroStřech. Tam jsme asi nejeli vyhrát a ejhle, povedlo se. Zatím jsme taky ale neodvedli tak disciplinovaný a obětavý výkon v žádném dalším zápase. Je to škoda, máme na to!!
Taky bych se chtěl omluvit Cvrčkovi za svůj nervózní slovní výpad proti němu při domácím zápase. Byl jsem napruženej z průběhu zápasu. Sorry. Nic to ale nemění na mém názoru, že by jsme naši hru dopředu měli trochu přehodnotit.
V neděli se nám snad poštěstí na Sokolce. Bude to těžké. Věřím ale, že neodjedeme z prázdnou.
Ahoj

Alexander Dummas hadr....

(Dux, 23. 4. 2009 10:35)

Toš soudruzi, tak sem se konečně zase mrkl na ty naše stránky a hlavně si přečetl, ty článečky ke všem jarním utkání. Pěkné dlouhé počteníčko, teda jestli tos psal ty Leošu, tak bys měl popřemýšlet o změně povolání. Samozřejmě navrhuji spisovatel:). Nemá to chybu a člověk si ten zápas pak pěkně připomene a může si ho znovu projít. V zápase s Pňovicema, tam sou sice nějaký nesrovnalosti, ale to už je prdel, fakt dobrý jen tak dál. Zatím servus DUX