Jdi na obsah Jdi na menu
 


KZT Štěpánov : Sokol Žerotín 0 : 1

26. 5. 2009
KZT Štěpánov : Sokol Žerotín 0 : 1 (0 : 0)
 
V osmém kole soutěže vyrazilo naše mužstvo do sousední obce Štěpánov, kde změřilo síly s místním celkem KZT. Na podzim hráči Sokola deklasovali tento tým výsledkem 6 : 0, a proto doufali v zisk dvou bodů i ze hřiště soupeře. Hosté nastoupili v sestavě Johhy – Prcek, Třepi, Leoš, Feri – Robson, Cvrček, Dux, Kuře. Pro pracovní povinnosti se omluvil Tomas a těsně před začátkem zápasu se omluvil i Indián, kvůli přetrvávajícím bolestem zad, snad do dalšího zápasu nastoupí oba tito borci.
 
První polovinu zahájili domácí jen se třemi hráči v poli a brankářem. Měl to být pro hráče Sokola lehký úkol překonat brankáře domácích ve hře v oslabení, ale jak se později ukázalo, zdánlivě lehký úkol začal být pro hosty takřka neřešitelný. Domácí urputně bránili seč mohli a jejich obětavá hra dělala hostům velké potíže, sice si hráči Žerotína vytvořili pár slibných příležitostí, ale ty končily v rukavicích dobře chytajícího brankáře domácích, na tyči, nebo v zámezí za autovou čárou. Zejména šance Kuřete po gólu vysloveně volali. Asi v patnácté minutě dorazil domácím čtvrtý hráč do pole a hra obou mužstev se začala vyrovnávat. Několikrát hosty podržel výborně chytající brankář Johhy, který musel řešit několik ošemetných situací po nebezpečných brejcích domácích. Do konce poločasu zbývalo pět minut a po nedorozumění obránce Třepiho s gólmanem Johhym, kdy oba otáleli s odkopem míče do bezpečí, nařídil rozhodčí Peřina pokutový kop, kdy domácí útočník nastřelil ruku obránci Třepimu v pokutovém území. Naštěstí pro hosty penaltu brankář Johhy lapil a stav prvního poločasu byl tedy stále 0 : 0.
 

Do druhé půlky nastoupily obě mužstva s cílem vstřelit alespoň jednu branku. Průběh zápasu a předvedená hra obou mužstev napovídala tomu, kdo dá gól tak vyhraje, nebezpečné příležitosti si vytvářeli útočníci na obou stranách, ale gólová tečka pořád nepřicházela. Gólmani na obou stranách museli postupně řešit několik ošemetných situací, které ale s přehledem zvládli. Asi pět minut před koncem zápasu si míč po autovém vhazování vyměnily Cvrček a Třepi a posledně jmenovaný po kličce bránícímu hráči vystřelil a tvrdou střelou propálil domácího gólmana. Hosté tak strhli vedení na svoji stranu a doufali ve dvoubodový zisk. Do konce poločasu si už žádné z mužstev vetší příležitost nevytvořilo a hosté se tak mohli radovat ze zisku dalších dvou bodů a třetího zápasu v řadě bez obdržené branky. Na druhou stranu je třeba ale přiznat že zvítězilo šťastnější mužstvo, protože šancí bylo na obou stranách celkem dost, a proto by v tomto utkání byla pro oba celky spravedlivější remíza. Hostující hráči by se měli do příštího zápasu, kdy na domácí půdě 29.5.09 v 18.00 hostí celek Leaders, zamyslet na proměňováním šancí, protože v některých zápasech by se to mohlo hodně vymstít, zejména se silnějšími mužstvy ve skupině.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hlavně že jsou body

(Třepi, 27. 5. 2009 6:58)

Asi nemá cenu dál zápas rozebírat, Leoš to popsal dost výstižně, tak se jen poučit do dalších zápasů a snažit se do konce sezóny urvat co nejvíce bodů. V pátek věřím v plný bodový zisk. Jinak doufám že se mě podaří nachystat do pátku hřiště, počasí tomu zatím není příznivě nakloněno.

Na infarkt dobrý..

(Leoš, 26. 5. 2009 21:44)

Nazdar všichni. To byl zase po delší době zápas. Na infarkt. Takovou tragédii v neproměňování šancí aby pohledal. Je to složité, hrát proti mužstvu, které se zakope před svou vlastní brankou. Ale i přesto jsme měli příležitosti. Jenže.....balon byl moc rychlý na rovném povrchu, nestačili jsme ho rychle dostat pod kontrolu, nahrávky byly nepřesné, taky těžké pro zpracovaní, Chyběl klid v koncovce. I přesto by mužstvo našeho kalibru mělo bojácného soupeře převálcovat !!!! Ovšem padla asi krize. Ještě je možné se zmínit i o podstatně menším hřišti, než je náš Nou Camp.

No ale na rovinu, koho takové žvásty zajímají? Prostě jsme hráli tak mizerně, že můžeme být rádi za spásný Třepiho gól pět minut před koncem. Po šancích domácích, které taky pěkně zaváněly to pro nás bylo vysvobození. Co ale do příštího domácího zápasu, kdy potřebujeme opět naplno bodovat? Těžko říct. Určitě by pomohlo základní... prostě chtít hrát, nehnát se bezhlavě do útoku a před branku, ale držet míč na noze a pak teprve rychlou a překvapivou přihrávkou vytvořit spoluhráči šanci. Taky ovšem využít brejky, ale s poněkud lepším zakončením.

Budu se osobně snažit, aby se nám na domácí půdě zápas povedl a mohli jsme si zase říct, že jsme hráli dobře, pohledně a potěšili diváky gólovým přídělem do soupeřovi branky. Tak zatím zdarec.