Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dřeváci Pňovice : Sokol Žerotín 3 : 4

15. 4. 2009

 

Dřeváci Pňovice : Sokol Žerotín 3 : 4 (2 : 2)

Ve druhém kole jarní části soutěže jsme zajížděli do Pňovic, na derby s blízkým rivalem. Blízkým rivalem nejen zeměpisně, ale i umístěním v tabulce. Sešli jsme se v hojném počtu, což slibovalo bojovnou a rychlou hru z naší strany. Byli připraveni Tomas – Prcek, Feri, Leoš, Johhy – Kuře, Dux, Robson, Indián, Cvrček. 

Utkání však pro nás nezačalo dobře. Po nepřesných přihrávkách a zbrklých reakcích na hru nás domácí překvapili bleskovým protiútokem, který zakončil T. Vrba přízemní střelou z voleje k pravé tyči. Nepovažovali jsme to ale za nijak tragické a pokračovali v započaté hře. Vyrovnání přišlo o pár minut později, kdy si na delší nahrávku před vápno seběhl Fryblík a svým důrazem zařídil vyrovnání. Nedařil se nám však rychlý přechod do útoku, a tak jsme opět za své chyby pykali. Znovu jsme však dokázali vyrovnat. Chybu v rozehrávce domácích využil Jašek a zařídil vyrovnání na 2:2. Od této chvíle jsme začali být pro domácí víc a víc nebezpeční. Dřeváci však kontrovali rychlými brejky, ze kterých nás nebezpečně prověřovali zejména T. Vrba a Šmoldas. 

V poločase nás oslabil Dux kvůli pracovním povinnostem. V druhém poločase jsme domácím jejich snahu oplatili báječně. Po rychlé výměně míče od vlastní branky úspěšně zakončil brejk z pravé strany Robson. Jeho přízemní střela do protipohybu brankáře nám zajistila vedení. Na rychlém, ale někdy až příliš kluzkém šotolinovém povrchu nám dál dělala problémy především přesná přihrávka do vyložené šance. Indián, Kuře i Robson mohli několikrát nebezpečně ohrozit domácí branku, kterou výborně hájil Valovič. Bohužel nedostali přesně míč. Pravidlo nedáš dostaneš se vyplnilo i v tomto zápase. Z naší nevyužité šance dokázali domácí Dřeváci po jednom z dalších rychlých brejků srovnat stav zápasu na 3:3. Obě mužstva se zatáhla do obrany a snažila se neudělat chybu, která by soupeři umožnila převážit vítězství na jeho stranu. Po zbytek zápasu se tak využívalo jen rychlých výpadů, které však končili na připravené obraně na obou stranách. Když už to vypadalo na konečnou remízu, podařilo se nám vstřelit po rozehraném rohovém kopu čtvrtou branku. Feri rozehrál roh na Indiána. Ten byl bohužel blokován, ale odražený míč se vrátil zpět k Ferimu, který našel místo mezi brankářem a tyčí branky, a tak jeho prudká dorážka kolem ramene domácího Valovče rozvlnila síť. Poslední čtyři minuty jsme si už vítězství pohlídali a dva body si mohli z jarního derby připsat na naši stranu. Vítězství je cenné, bohužel předvedená hra nás musí varovat do dalších zápasů. Zejména v příštím zápase, který hrajeme s celkem Hodolany J. bychom po takovém výkonu škaredě pohořeli. Věřím ale, že si v prvním jarním utkání na domácí půdě dáme záležet a ukážeme našim fanouškům dobrou hru plnou šancí a vstřelených branek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář