Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blues Rock : Sokol Žerotín 1 : 5

9. 6. 2009

Blues Rock : Sokol Žerotín 1 : 5 (1 : 1)

V desátém kole jarní části naší futsalové ligy nám byl přisouzen statut hostí. Zajížděli jsme na olomouckou baštu, na „Sokolku“. Domácím bylo mužstvo Blues Rock. Vzhledem k pracovním a jiným povinnostem některých našich hráčů jsme nastoupili v této sestavě: Tomas – Feri, Prcek, Leoš – Cvrček, Robson, Indián, Johhy. Podpořit nás jel, jako již pravidelně v poslední době, věrný fanoušek Pavel „Skříň“ H. V předzápase hrálo na stejném hřišti již o hodinu dříve mužstvo Dřeváků z Pňovic. Bohužel se jim nevedlo a prohráli. Takže i my jsme se obávali, jak nám půjde hra na tomto malém plácku.

Začalo se opatrně. Je to už asi náš pravidelný nešvar, že se rozjíždíme pomaleji. První jsme ale zahrozili my! Po sérii přihrávek v zadních řadách měl jednu z velkých příležitostí Feri, který se ocitl na hrotu z pravé strany. Ideálním kolmým pasem ho tam našel Prcek. Feri se snažil zakončit z prvé, ale gólman jeho dorážku se štěstím vytěsnil. Paradoxně to byl signál k našemu náporu. Korunoval ho až Robson, který po výměně míče ve středu hřiště s Cvrčkem dostal od jmenovaného přihrávku na hranici vápínka a lehkou střelou do protipohybu brankáře dokázal skórovat. Bohužel pro nás si potom domácí gólman asi vybíral štěstí ve svých následujících zákrocích. Pokaždé na poslední chvíli stačil nějakým záhadným způsobem zakročit. Nejprve Robson, pak Feri a nakonec dvakrát za sebou Cvrček nedokázali rozvlnit síť za jeho zády. Náš tlak se stále stupňoval. Přišel však bohužel zlom na druhé straně. Po zaváhání Leoše, který neodhadl dobře blízkost branky a chtěl přenechat nakopnutý míč až pro brankáře Tomase, se za jeho zády zjevil vysunutý útočník a převzal před vápínkem balon. Přihrávkou podél vápínka našel nabíhajícího spoluhráče, se kterým se nestačil nikdo vrátit, a ten nad vyběhnuvšího Tomase skóroval. Bylo vyrovnáno. Tato branka nám trochu vzala vítr z plachet. Museli jsme se znovu pokusit o vedoucí gól. To se nám ale do poločasu už nepovedlo, a tak následovala pauza.

Do druhé poločasu se tak nastupovalo zase od nuly. Opět jsme se snažili převzít aktivitu na hřišti. Několika slibnými kombinačními akcemi jsme se dostávali před domácí branku. Jejich gólman však stále odolával. Domácí hráči se také snažili. Jejich snaha o brejky však končila na pozorné obraně a Tomasovi v brance. Hráli jsme celkově aktivně dopředu. Při jednom ze svých vysunutí se vpřed byl faulován na pravé straně Feri. K míči se postavil Leoš. Po chvíli vyčkávání našel prudkou přihrávkou podél vápínka na druhé straně zapomenutého Cvrčka, a ten z první přízemní dorážkou zavěsil dřív než se stačil gólman přemístit. 1:2. Touto brankou jsme se dostali do laufu. Jeden útok střídal druhý. V první půli jsme se snažili dostat kombinací až před brankáře. V té druhé jsme trochu omezili kombinaci před brankou a více stříleli. Činil se zejména Cvrček, který to zkoušel ze všech pozic. Nebylo mu bohužel přáno. Nahradil to však přihrávkou. Po jeho rychle rozehraném rohu na nabíhajícího Robsona se zavlnila opět síť. Robson udělal dva rychlé kroky k přihrávce a přízemní střelou k pravé tyči překvapil gólmana domácích. 1:3. To však nebylo vše. Po pár minutách a pár neproměněných příležitostech zejména ze strany Johhyho a Cvrčka se nám podařilo znovu skórovat. Výměnu míče po ose Prcek – Feri – Leoš zakončil posledně jmenovaný povedenou akci dělovkou z pravé strany přímo do protilehlé šibenice branky domácích. Brankář neměl sebemenší šanci. A bylo to 1:4. Pár minut před koncem dokonal toto dílo a svůj hattrick Robson. Po rychlé rozehrávce ze zadních řad a přihrávce od Indiána vypustil z podobného místa jako Leoš svoji obávanou „robsnovku“ do protilehlého koutu branky. Brankář byl opět v roli statisty. Nestačil na tuto dělovku ani zareagovat. 1:5. Zbývajících pár minutek se již dohrálo v poklidu. Povinnost vítězství nad papírově slabším soupeřem byla splněna. Po velmi slušném výkonu celého mužstva je vyšší výhra zcela zasloužená. Někteří se však v zápase natrápili, když nebyli zrovna ve své kůži. ( viz Johhy )  I přesto ale díky chlapci.

Nyní je potřeba se soustředit na příští zápas, opět na domácím hřišti. Soupeřem nám bude silné mužstvo Agrometalu. Půjde o hodně. Nám o možnost vydolovat vítězstvím šanci na postup do III. ligy, Agrometalu potvrdit současné druhé místo k jeho postupu. Věřím že naši fanoušci dorazí v hojném počtu a podpoří nás.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hrrrr na ně !

(Indián, 9. 6. 2009 21:09)

Zatím se nám daří , tak doufám ,že se podaří i poslední dva zápasy ! V pátek sice asi nebudu , ale budu Vám držet palce i u nohou !!!

Ještě není konec...

(Leoš, 9. 6. 2009 15:19)

Tak opět já. Ještě přátelé není konec. Ještě může být mnoho překvapení. Musíme hrát až do konce, jak psal Cvrk. Není nemožné získat ze zbylých tří kol 4 body. Je na prd, že máme jedno kolo s nulou kvůli Lyons. Mrkněte ale na rozlosování posledních dvou kol. Pro nás je zajímavé a nejdůležitější Agrometal - Dřeváci. Když Johhy splní co slíbil, tak je reálná i remíza či výhra Dřeváků. Mizerové - Euro Střech bude dobrej zápas. Taky bych to tipnul na remízku. Ale Mizerové jsou domácí a neměli by zaváhat. Hodně bordelu můžou udělat Hodolany J. Celkem nenápadně se tam drží. V posledním kole ale mají Agrometal. Tomu půjde o hodně, když pro něj nedopadnou následující dvě kola dobře. Euro Střech už v tom snad budou mít po souboji s Mizerama jasno. Takže zůstávají šlágry posledního kola. Hodolany J. - Agrometal a náš Žerotínek - Mizerové. Výhoda domácího hřiště je alespoň pro mě obrovská vzpruha. Pokud to tedy dopadne podle předpokladů, můžou být poslední tři kola opravdu napínavá pro současných 5 mužstev tabulky.
Věřím, že se proto ještě popereme o úspěch v konci této sezóny. Nic není nereálné, proto bojujme. Ještě není rozhodnuto !!!!!!

Hrajem až do konce...

(Cvrk, 9. 6. 2009 13:51)

Čus tak reportáž pěkně popsala povedený zápas a věřím že sezonu dohrajeme v dobré pohodě a hlavně s nějakým bodíkem navíc z posledních dvou nejtěžších utkání. Ostatní výsledky sice rozhodly o našm setrvání ve čtvrté lize ale pokud budem hrát tak jako těch posledních pár zápasů můžem se těšit na další sezonu. Tak v pátek...čus

Průser

(Leoš, 9. 6. 2009 10:16)

Zdarec všichni. Tak Agrometal porazil Mizery. To je na posrání. Ale v pátek to musíme zkusit a čmiknout je. Kdo nic nezkusí, nic nezíská.